OMLADINAC NAMUČIO BUKOVČANE: Fruškogorski partizan preživeo nezgodno gostovanje, domaćin pokazao zube (FOTO ; VIDEO)

Omladianc Fr. partizan

U okviru 2. kola Prve novosadske lige u Stepanovićevu su se sastali ”Omladinac” i ”Fruškogorski partizan” iz Bukovca.

Omladinac 3-4 Fruškogorski partizan

I u ovoj utakmici domaća ekipa ”Omladinca” pokazala je zube i stavila svima do znanja da nisu tim za potcenjivanje. Iako su gosti iz Bukovca slavili, po prikazanoj igri na terenu, vrlo lako su mogli da ostanu bez čitavog plena. Ipak, iskustvo je bilo na strani gostiju, a to im je bilo dovoljno da upišu drugu pobedu ove sezone.

Utakmica je kasnila 15 minuta, zbog tehničkih problema oko golmana domaće ekipe. Kao da je ta situacija isprovocirala goste koji su već u 3. minutu postigli gol. Brzo izveden aut i nesmotrenost u odbrani iskoristio je Predrag Poznanović. Domaćinu je trebalo više od 10 minuta da poveže konce i uspostavi igru a najbolju šansu za poravnanje imao je centarfor Stamenković. Njegov udarac otišao je pored stative. Usledila je kazna na drugoj strani, brz kontranapad u gol je pretvorio još jednom Predrag Poznanović. Nošalantnost u igri zbog dva gola prednosti, kaznio je David Stamenković. Izbegao je ofsajd zamku i lepim udarcem u dalji ugao smanjio prednost.  Mogli su do poluvremena domaći potpuno da anuliraju prednost, ali stopostotnu šansu nije iskoristio mladi Zeljković.

Na početku drugog dela, domaćin stiže u pravi čas do gola. Igrao se 50. minut a centaršut na drugu stativu iskoristio je još jednom Stamenković David koji je za sekund bio brži od čuvara mreže Lalića, ćušnuo je loptu pored njega za 2:2! I kada su domaće pristalice dobile nadu da njihova ekipa može do preokreta, gosti dolaze do nove prednosti. U kaznenom prostoru oboren je Vladimir Dević a precizan sa bele tačke bio je kapiten ”Fruškogorskog partizana” Miroslav Klincov. Na plus dva za goste povisio je Vladimir Dević. Soloprodorom nanizao je dva igrača i uz pomoć stative primorao čuvara mreže Zeljkovića da četvrti put na utakmici vadi loptu iz mreže. Neizvenost u utakmicu vratio je rezervista Subotić Marko u 90. minutu utakmice. Ispratio je loptu na drugoj stativi i prosledio je u gol za 3-4! Ostalo je bilo četiri minuta do kraja utakmice, ali domaćin nije uspeo da dođe do još jednog gola, pa su gosti nakon 95 minuta igre upisali trijumf.

Ima domaćin za čim da žali, nisu iskoristili šanse koje su im se ukazale. Sa druge strane, deluje da je ekipa iz Bukovca igrala tačno onoliko koiliko im je trebalo. U ključnim momentima su zapeli i postigli golove.

Sudijska trojka: Akin Filip, Milovanović Radenko i Radić Stefan

Delegat utakmice: Kizić Srđan

sudijska trojka

Omladinac: Zeljković, Jakšić, Savić (od 27. Subotić), Sarić, Pankov, Jovanović (od 70. Makarić), Licenberger (od 65. Ćurčić), Zeljković, Stamenković (od 70. Bakić), Martinović, Nakomčić (od 65. Đukanović).

Fruškogorski partizan: Lalić, Malinović (od 46. Kondić), Kantar, Klincov, Dulić (od 46. Antonić), Berić, Janić, Stojanović (od 75. Bjelić) Dević, Poznanović (od 81. Babić), Tomljanović (od 80. Čavić).