OMLADINAC OPSTAO U NOVOSADSKOJ LIGI! Dva gola Stojanovića! Borac se porazom preselio u niži rang takmičenja! (VIDEO)

Borac Omladinac

U poslednjem kolu Novosadske lige koje je bilo na programu u subotu direktan duel između Borca sa Klise i Omladinca iz Stepanovićeva odlučivao je o tome ko će opstati u Novosadskoj ligi, a ko će se od naredne sezone takmičiti u nižem rangu takmičenja.

Dobro popunjene tribine na stadionu Borca svedočile su važnosti ove utakmice. Od samog starta videlo se da će utakmica biti puna varnica i tenzije, glavni arbitar Ćurčić je već u prvih šest minuta pokazao tri žuta kartona. Ređali su se napadi na obe strane, prvo su pripretili gosti, par minuta kasnije uzvratili su domaći. Prvu pravu šansu za gol imali su gosti preko Stojanovića, međutim domaći čuvar mreže Pelegin bio je na visini zadatka. Ipak u 18. minutu utakmice, odličan kontranapad Stojanović je pretvorio u gol i doneo Omladincu prednost od 0:1. U 34. minutu gosti povećavaju prednost. Pecelj je odličnim dodavanjem u prostor pronašao Stojanovića koji je ponovo izašao sam pred golmana i još jednom je bio uspešan, 0:2. Mogao je domaćin vrlo brzo da se vrati u igru, prvo je Đorđevski šutirao sa velike udaljenosti, da bi minut kasnije i Karać izašao sam pred golmana ali bez uspeha.

U drugom poluvremenu potpuna ofanziva Borca sa Klise. Nije više bilo vremena za čekanje, samo pobeda je donosila opstanak u ligi. Preko deset kornera imala je domaća ekipa u drugom delu igre. Mogli su gosti iz Stepanovićeva da preko Hernausa reše pitanje pobednika, nakon izbijene lopte sam je ostao na centru terena i izašao je jedan na jedan sa golmanom, loš udarac lako je zaustavio Pelegin. Pokušavali su domaći na sve načine da dođu do gola, čak je i Popović Aleksa nakon slobodnog udarca zatresao prečku. Na kraju ostalo je 0:2 u korist gostiju koji su ovom pobedom i sa nova tri boda osigurali opstanak u ligi, pa će se i naredne sezone takmičiti u Novosadskoj ligi, dok se domaća ekipa Borca seli u niži rang takmičenja u Gradsku ligu Novi Sad.