Partija karijere i veliki peh za srpske košarkaše: Jović oduševio navijače, Pokuševski iskrenuo zglob i napustio teren nakon perfektnog početka utakmice (VIDEO)

Košarkaši Vašingtona pobedili su Majami 107:106, a partiju karijere, od kako je u NBA ligi, prikazao je srpski košarkaš Nikola Jović.

Mladi srpski as Nikola Jović je u porazu Majamija odigrao najbolju partiju u karijeri! Sa 18nba poena i šest skokova uz šut iz igre 4/10, sa linije penala 9/10 Srbin je oduševio Amerikance, a proveo je nešto više od pola sata na parketu.

U prvom poluvremenu Jović je ubacio 15 poena, a to je ove sezone pošlo za rukom još samo trojici rukija. Samo Paolo Bankero, Ben Maturin i Šejdon Šarp mogu da se pohvale istim učinkom!

Na kraju, Majami je ispustio veliku prednost koja je išla i do 15 poena, a u samoj završnici u poslednjem minutu su ispustili pet poena i na kraju izgubili u produžecima.

Veliki peh za srpskog košarkaša

Aleksej Pokuševski za samo 14 minuta u utakmici protiv Memfis Grizlisa zabeležio je deset poena, uz jedan skok, asistenciju i blokadu i to sve bez promašaja iz igre.

Poku je pogađao, a bio je odličan i na defanzivnoj strani terena gde je u jednom navratu na obruču “uhvatio” Dža Morenta i zabeležio atraktivnu blokadu.

Ipak, na veliku nesreću, on je tokom prvog poluvremena gadno iskrenuo zglob nakon jednog napada Oklahome i nije se vraćao na teren nakon što ga je napustio. Još uvek je nepoznato koliko će Aleksej odsustvovati sa terena.