PODELA BODOVA NA ”NAJLONU”. Zvezdi malo falilo da dođe do sva tri boda! (VIDEO)

Novosadska liga

Juče su se u okviru 27.kola Novosadske lige sastali Crvena Zvezda iz Novog Sada i TSK iz Temerina.

Crvena Zvezda 2:2 TSK

Po hladnom i kišovitom vremenu odigrana je utakmica u kojoj nije mogao da se vidi lep fudbal, ali viđena su četiri gola. Gosti su bolje ušli u utakmicu i prvi počeli da stvaraju šanse. U čak dva navrata domaći čuvar mreže Tankosić odbranio je gol šanse Bukviću. Delovalo je kao da domaćinu pobeda nije preko potrebna, nije bilo velikog žara i borbe a iskusni gosti su to umeli da iskoriste pa su u 35. minutu došli do prednosti. Loptu u kazneni prostor ubacio je Lahoš, a Bukviću nije bilo teško da glavom pogodi mrežu. Do kraja prvog dela gosti su mogli i do drugog gol, Bukvić je raspalio po lopti sa više od dvadeset metara ali na sreću domaćih lopta je zakačila rašlje i otišla pored gola.

U drugom delu igre domaćin se probudio i krenuo da stvara šanse. Počeli su agresivnije da igraju na sredini terena što je prouzrokovalo da preuzmu terensku inicijativu. U 50 minutu utakmice mogli su domaći da dođu do izjednačenja ali je udarac Bjelanovića zaustavio mladi golman TSK-a Perišić. Igrao se 59. minut utakmica kada je domaćin napokon uspeo da dođe do izjednačenja. Nakon kornera gostujući igrači nisu uspeli da iznesu loptu, Stanković je maestalno petom proigrao defanzivca Markovića čiji šut je uspeo da zaustavi Perišić, međutim lopta se odbija samo do Srdanovića koji na lep način postiže gol za 1:1. Nastavio je domaćin da pritiska i ređa šanse. Do preokreta došli su u 73. minutu utakmice, rezervista Nikolić je odličnim centaršutem prebacio čitavu odbranu TSK-a , tamo je loptu odlično primio Stanković koji je zatim efektno šutnuo pod prečku za 2:1. Malo je falilo da domaćin dođe do vredna tri boda, bodove za mirniji kraj prvenstva. Planove je pokvario Bukvić svojim drugim golom u 81. minutu utakmice. Mogao je domaćin do još jednog gola u samoj završnici utakmice, udarac Lepojevića otišao je preko gola. Na kraju samo podela bodova, a domaćin ima za čime da žali nakon dobrog drugog poluvremena utakmice.

Sudijska trojka: Ćurčić Miroslav, Dragoljević Zoran i Ćulum Jovan

FK Crvena Zvezda: Tankosić, Milak (od 46. Lepojević), Marković, Šarenac, Marković, Pankov (od 54. Nikolić), Ćulum (od 68. Roksandić), Hajrizi, Srdanović, Bjelanović, Stanković.

TSK: Perišić, Šušak (od 51. Pantoš), Lahoš (od 77. Varga), Stričević, Radičić, Vlaisavljević, Bukvić, Paška, Nikolić (od 77. Vlaisavljević), Klaić (od 64. Obradović), Tomić.