PODELA BODOVA U ĐURĐEVU: Domaćin bolji u prvom delu, gosti u drugom! Rankov odbranio nemoguće (FOTO ; VIDEO)

U okviru 1. kola Prve novosadske lige u Đurđevu su se sastali domaća ”Bačka 1923” i ”Fruškogorac iz Sremske Kamenice.

Bačka 1923 1-1 Fruškogorac

Iako je domaćin vodio nakon prvih 45 minuta, u drugom delu su gosti zasluženo došlo do poravnanja pa su se obe ekipe morale zadovoljiti sa po bodom. I jedni i drugi su mogli doći do pobede, a čuvari mreže su najzaslužniji što se mreže nisu zatresle više puta.

Gosti su od starta krenuli napadački, ali domaćin je uspevao da odoli napadima i da primora ekipu iz Kamenice da preti udarcima sa distance. Prvu priliku imali su gosti preko Krpovića, koji je lukavim udarcem sa velike udaljenosti pokušao da prevari čuvara mreže Lišića. Mnogo sreće je imao domaći čuvar mreže. Igrao se 23. minut kada je ”Bačka 1923” došla do prednosti. Brz kontranapad i zakasnelu ofsajd zamku izbegao je Saša Rac koji je u padu šutirao i pogodio mrežu za 1:0. Nakon primljenog gola, ekipa ”Fruškogorca” je krenula napadački. U 35. minutu gosti su tražili kazneni udarac nakon što je oboren Pavlović, glavni arbitar je odmahnuo rukama. Iz slobodnog udarca probao je Andriga, Lišić je vrhom prstiju dotakao loptu i prosledio je u korner.

Na početku drugog dela odlčna šansa za ”bele”. Lakić se odličnim driblingom izborio za šansu i šutirao tik pored stative. I mladi Radaković je oprobao svoj udarac par minuta kasnije. I njegova lopta je prohujala pored stative. Tucakov je probao glavom nakon centaršuta, lopta je otišla preko gola. Tek u 77. minutu ”Fruškogorac” uspeva da dođe do gola. Rezervista Momir Perović je preuzeo odgovornost i nakon slobodnog udarca poslao loptu u mrežu. Lopta je prošla kroz živi zid i prevarila Lišića. Domaćin je već u narednom napadu mogao do nove prednosti, ali je centarfor Rogić Milan šutirao preko gola. Isti igrač je u 85. minutu mogao da ostavi sva tri boda u Đurđevu, ali je mladi čuvar mreže Nemanja Rankov odličnom paradom isčupao loptu iz gola. Na isteku regularnog dela igre, gosti su probali preko Popadića da dođu do gola, njegov udarac otišao je pravo u golmana.

Na kraju podela bodova. I jedni i drugi imaju za čim da žale. Bilo je prilika na obe strane ali su se mreže zatresele samo dva puta. Gosti nisu bili zadovljni suđenjem pa su negodujući napustili teren.