POKER FRUŠKOGORCA U KOVILJU! Koviljčani u nokdaunu? Slaviji otvoren put do višeg ranga! (VIDEO)

Igrači Fruškogorca

Prvi poraz Koviljčana na svom terenu ove sezone! Fruškogorac zablistao, tri gola za četiri minute!

Šajkaš 1908 1:4 Fruškogorac

Juče je u Kovilju odigran derbi kola Novosadske lige, a sastali su se drugoplasirani Šajkaš 1908 i Fruškogorac iz Sremske Kamenice. Malo ko je mogao da očekuje da će ekipa koja se bori za sami vrh i koja je do juče imala samo bod zaostatka za prvoplasiranom Slavijom, na svom terenu pretrpeti težak poraz. U najavi kola komentarisali smo da je Fruškogorac nezgodna ekipa, ekipa koja može i ume da pomrsi račune najboljima, to se upravo desilo juče.

Otišli su izabranici Dragana Šipke u Kovilj rasterećeni, stanje na tabeli pokazuje da ne mogu ni ”gore”, a ni ”dole”. Domaćin je previše ”labavo” ušao u utakmicu, a bili su i bez najboljeg strelca lige Veselinovića koji je sakupio parne kartone. Igrao se 14. minut utakmice kada su greškom golmana Mandića gosti došli u prednost od 0:1, strelac je bio Radaković. Dva minuta kasnije nakon kornera najbolje se snašao Tucakov , nogom je strahovito snažno šutirao za 0:2! Nakon nova dva minuta opet korner za Fruškogorac i opet Tucakov. Ovaj put glavom je matirao dekoncentrisanog Mandića. Tri gola Fruškogorca za samo četiri minuta. Pokušao je domaćin da se povrati iz nokdauna ali odbrana Fruškogorca bila je nepremostiva prepreka za napadače Šajkaša. U 41. minutu utakmice dosuđen je kazneni udarac za domaću ekipu, precizan sa bele tačke bio je Kovačević.

U drugom poluvremenu gosti iz Sremske Kamenice povukli su se na svoju polovinu i mudro čekali da iz kontranapada ugroze gol domaćina. Napadali su Koviljčni, pokušavali i po levoj, po desnoj i kroz sredinu ali bez uspeha. Cela ekipa Fruškogorca se timski branila, ginuli su za svaku loptu. Mogli su Kameničani da reše pitanje pobednika i ranije, ali Radaković u dva navrata nije bio dovoljno precizan. A onda u 89. minutu, kapiten Dragojlović krade loptu i kreće u kontru, proturio je loptu do Radakovića koji je izbacio iz koraka Živanova i školski na drugu stativu poslao loptu Sapundžiću kojem nije bilo teško da pogodi za velikih 1:4 i potop domaćina. Nije bilo više vremena za iznenađenja pa je glavni arbitar Kaplijev odsvirao kraj.

Ovim porazom Koviljčana, bodovni zaostatak za prvoplasiranom Slavijom povećao se na plus četiri.