PREGLED KOLA: Bukovčani preživeli u Gospođincima, Fruškogorac se okliznuo! U Drugoj novosadskoj nema pomeranja (FOTO ; TABELA)

ŽSK 1-3 Petrovaradin

Utakmice 19. kola Prve i Druge novosadske lige odigrane su prethodnog vikenda, a nije bilo većih pomeranja na tabelama u obe lige.

PRVA NOVOSADSKA LIGA

Što se tiče Prve novosadske lige, samo jedna ekipa se pomerila na tabeli a to je ”Petrovardin” koji se nakon pobede u Žablju popeo za jednu lestvicu. Dve ekipe sa začelja tabele došle do prvih pobeda u prolećnom delu takmičenja. Lider ”TSK” zadržao plus četiri u odnosu na prvog pratioca.

Treća pobeda u nizu za izabranike Labuda Pejovića. Ekipa ”Petrovaradina” igra kao preporođena nakon zimske pauze. Ovog puta savladali su u gostima ekipu ”ŽSK”-a iz Žablja. Domaćin je došao do prednosti golom Nikole Zeljka, igrao se 14. minut utakmice. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu potpuno druga slika. Gosti do poravnanja dolaze u 68. minutu sa bele tačke. Nakon igranja rukom dosuđen je penal a precizan je bio Pavkov Nebojša. Deset minuta kasnije usledio je potpuni preokret koji je režirao rezervista Stefanović Marko. Iskusno je iskoristio grešku odbrane ”ŽSK”-a i prešavši čuvara mreže pogodio nebranjeni gol za 1:2 u 78. minutu. Domaćin od 80. minuta ostaje sa igračem manje jer je drugi žuti zaradio Trivunović nakon bezobzirnog starta. Gosti su to iskoristili jer je četiri minuta kasnije mladi Luka Vuruna udarcem izvan kaznenog prostora pogodio gol za konačnih 1:3!

Dinamo 3-1 OFK Jugović

Dinamo iz Budisave upisao prvu pobedu u prolećnom izdanju Prve novosadske lige i prekinuo negativni niz. Domaćin je do prednosti došao u 20. minutu utakmice preko Manojlović Dražena. Minimalnu prednost imali su sve do 66. minuta kada su gosti došli do izjednačenja preko rezerviste Kasapovića. Ipak, njegov pogodak nije bio dovoljan za bod jer je domaćin sa dva brza gola osvojio vredna tri boda. Prvo je Manjolović postigao svoj drugi gol na utakmici, igrao se 81. minut da bi četiri minuta kasnije Igor Živko postavio konačnih 3:1 za ”Dinamo” iz Budisave.

Tri boda su ostala u Budisavi.

Dinamo Budisava

OFK Futog 1-5 Bačka 1923

Futožani su u krizi. Treći uzastopni poraz za ekipu ”OFK Futoga” , ovog puta na domaćem terenu pretpreli su poraz od ”Bačke” iz Đurđeva. Da neće ići kako treba naslutilo se u drugom minutu utakmice, Ardalić je nespretno pogodio svoju mrežu pa su gosti od 2. minuta imali prednost. To nije bilo sve, jer je i u 38. minutu Ardalić ponovo pogodio svoju mrežu za 0:2.

Gosti u 57. minutu ostaju sa igračem manje zbog nesportskog ponašanja Trivunovića. U istom minutu najbolji sterlac ”Bačke 1923” Rogić Milan postiže gol za 0:3. Deset minuta kasnije postiže još jedan pogodak. Domaćin smanjuje prednost preko rezerviste Marka Medića u 77. minutu a konačnih 1:5 postavlja Dejan Stanković u 80. minutu utakmice.

Omladinac 1-0 Crvena Zvezda

Važna pobeda ”Omladinca” iz Stepanovićeva koji je sa ova tri boda vratio nadu i matematičke šanse za opstanak u ligi. Iako utakmcia nije bila lepa za gledanje, to je manje bitno. Blagu terensku inicijativu u prvom poluvremenu domaćin je krunisao golom sa bele tačke a sterlac je bio kapiten Bojan Pecelj u 32. minut utakmice. To je ujedno i bio konačan rezultat utakmice, jer promena rezultata više nije bilo. Iako su gosti u drugom delu utakmcie gospodarili terenom, do gola ipak nisu stigli.

Jedinstvo 0-2 Fruškogorski partizan

Prvi poraz ”Jedinstva” iz Gospođinaca na svom terenu u takmičarskoj 2022/2023. Uspeli su fudbaleri ”Fruškogorskog partizana” da zaleče rane nakon prošlonedeljnog kiksa na svom terenu. Na vrućem gostovanju u Gospođincima pazarili su sva tri boda i nastavili da ”jure” lidera na tabeli. Već u drugom minutu gosti dolaze do prednosti. Slobodan udarac izveo je Dević, a na odbijenu loptu natrčao je Poznanović koji ju je samo ćušnuo u gol za veliku radost gostiju. U 15. minutu utakmice penal za goste! Nakon kontakta u kaznenom prostoru glavni arbitar Ćurčić bez oklevanja pokazao je na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Vladimir Dević, bio je precizan. Čuvar mreže Tankosić bacio se u drugu stranu.

Važna pobeda ekipe iz Bukovca, preživeli su izuzetno teško gostovanje i nastavili trku za najviši plasman.

Bačka 2-3 TSK

”TSK” iz Temerina nastavio pohod ka tituli. Ovog puta tri boda su osvojili u Begeču, savladali su ekipu ”Bačke”. Pred oko dve stotine gledalaca odigrana je lepa fudbalska predstava. ”TSK” je do prednosti došao preko novajlije Kobiljskog u 11. minutu utakmice da bi već u 19. minutu Đurđević iskoristio lošu reakciju odbrane i duplirao prednost. Ipak, rezultatsku neizvesnost vratio je kapiten domaćih Nikola Leđanac golom u 32. minutu utakmice.

U drugom poluvremenu viđena je žestoka borba na terenu. ”Bačka” je na krilima domaće publike krenula da proba da dođe do izjednačenja, međutim, novi kiks odbrane ponovo su kaznili gosti. Ovog puta strelac je bio Stjepanović Blagoje u 69. minutu. Sedam minuta kasnije ponovo ”plavi” dolaze do gola i vraćaju neizvesnost u utakmicu. Ovog puta dosuđen je penal, a sa bele tačke bio je precizan Zoran Karanović. Ipak, iako je do kraja utakmice atmosfera bila uzavrela, golova više nije bilo.

OFK Sirig 1-1 Fruškogorac

Sirižani prekinuli niz od dva poraza i sa prvim bodom uneli mir u svoje redove. Kao i na početku sezone još krajem avgusta, ”OFK Sirig” je takođe startovao sa dva poraza i remijem sa ”Fruškogorcem” započeo seriju pozitivnih rezultata. Gosti iz ”Kamenice” iako su imali veliku želju da dođu do pobede, pregoreli su u njoj.

Fruškogorac je došao do prednosti nakon kornera u 34. minutu, strelac je bio Nikola Sapundžić. U drugom poluvremenu potpunu terensku inicijativu iskoristio je domaćin koji je do poravnanja došao preko Danijela Soldata, iskoristio je odbijenu loptu i odličnim šutem je poslao u mrežu Rankova. Iako je domaćin imao još šansi do kraja, nije uspeo da dođe do potpunog preokreta. Ekipa ”Fruškogorca” je ponovo u većem zaostatku za prvim dvojcem, i sada više ništa nije u njihovim rukama.

Cement 4-0 Tatra

Trećeplasirana ekipa ”Cementa” prebolela je remi na najlonu i sa ubedljivom pobedom se vratila u trku. Danak je platila ekipa ”Tatre” iz Kisača koja je na ovu utakmicu došla sa svega 13 igrača. Nikola Vesović doveo je ”Cemenet” do prednosti u 18. minutu. Danilo Kovačević je sa dva gola u 29. i 47. minutu povisio prednost a konačan rezultat postavio je Berić autogolom u 56. minutu utakmice.

Beočinci u subotu idu na teško gostovanje u Bukovac, utakmica nakon koje će se znati mnogo više po pitanju vrha tabele.

Tabela Prve novosadske lige nakon 18. kola:

Tabela Prve novosadske lige

DRUGA NOVOSADSKA LIGA

Bilo je uzbuđenja i u Drugoj novosadskoj ligi, osim što je prvi trojac trijumfovao bez većih poteškoća, ekipa ”Borca” iz Rakovca iznenadila je istoimenu ekipu iz Novog Sada i slavila minimalnim rezutlatom.

Hajduk (Č) 4-0 Obilić

Čuružani jurišaju, imaju jasan cilj. Upisana još jedna pobeda i nova tri boda, vodiće se borba do samog kraja. Mrežu gostiju je otljučao ko drugi nego Markov Dragan, u drugom minutu utakmice. Sredinom prvog dela Maksimović je povisio na 2:0 a to je ujedno bio u rezultat prvog poluvremena. U 62. minutu utakmice Maksimović Miloš je svojim drugim golom na ovoj utakimici povisio prednost na 3:0 da bi iskusni Nikola Rosić u 67. postavio konačnih 4:0.

Čuružani sledeće nedelje idu na nešto teže gostovanje u Mošorin.

Hajduk Curug

Čenej 5-0 Slanobarac

Petarda na Čeneju. Ubedljiva pobeda domaće ekipe vredna penjanja na 10. mesto na tabeli. Do prednosti su došli u 2. minutu preko Stojkovića. Autogolom gostujućeg igrača Macakanje u 19. minutu domaćin je povisio prednost. Nije bilo promene rezultata sve do pred kraj utakmice kada je ”Čenej” sa tri brza gola završio utakmicu. Prvo je u 74. Stojković još jednom pogodio da bi rezervista Šima u 75 i Kremenović u 87. postavili konačnih 5:0.

Proleter 1951 6-0 Titel

Lak posao za ekipu ”Proletera” sa Slane bare. Čak šest golova su postigli izabranici Mirka Aleksića i zadržali se na vrhu tabele uz utakmicu više od prvog pratioca iz Suseka. Najbolji strelac Druge novosadske lige Saša Drakulić i u ovoj utakmici postigao je tri gola. Mrežu je tresao u 4. , 67. i 92. minutu utakmice. Golove su postigli još Popović u 24. kao i rezervisti Pavlović u 69. i Ćeha u 81. minutu utakmice.

Proleter Titel

Vinogradar 5-1 Hajduk (G)

Pet golova i u Ledincima. Malo ko je očekivao da će ”Vinogradar” ubedljivo savladati dobru ekipu ”Hajduka” iz Gardinovaca. Ćelić je u 13. minutu doneo prednost domaćima, a povisio je Pavlović u 19. minutu. Na tri nula povisio je Predojević u 24. da bi gosti smanjili prednost dva minuta kasniej preko Galića. Pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 38. minutu Ćelić postiže svoj drugi gol na utakmici. Konačnih 5:1 postavio je Radil Ilija u 52. minutu, primoravši gostujućeg čuvara mreže Josimova da peti put vadi loptu iz mreže.

Borac (NS) 0-1 Borac (R)

Duel dva ”Borca” pripao je gostima iz Rakovca. Iako je domaća ekipa ”Borca” iz Novog Sada bila blagi favorit, gosti su izvojevali pobedu. Ovo je treća uzastopna pobeda za ekipu ”Borca” iz Rakovca, kakav start jesenje trke! Jedini gol na utakmici viđen je u 29. minutu utakmice nakon penala. Precizan sa bele tačke bio je kapiten gostujuće ekipe Stojan Vojnović. Perfektno je pogodio. Iako je čuvar mreže Kizić pročitao nameru Vojnovića, udarac je bio izuzetno precizan i dovoljno jak da završi iza njegovih leđa.

Sloga 0-5 Miletić

Iako je ekipa ”Sloge” utakmicu počela sa sedam igrača, uspeli su da izguraju utakmicu do kraja i regularno je privedu kraju. Gosti su slavili ubedljivo, a ishod utakmice nije ni bio upitan uzevši u obzir sve okolnosti. Strelci za ekipu ”Miletića” bili su Hornjak u 10. minutu, Radić u 22. ; Lišić u 28. i Bagić u 72. i 75. minutu utakmice.

Železničar (NS) 0-2 Susek

Tri od tri za ekipu iz Suseka. Nastavljaju sa pobedama fudbaleri ”Suseka”. Ovog puta slavili su na Detelinari a poražena je ekipa ”Želenzičara”. Do prednosti su došli sa penala, strelac je bio Starčević Pavle u 18. minutu utakmice. Gosti su ostali sa igračem manje od 30. minuta jer se napadač Bakoš Vladimir nakon što je lopta bila van igre pokoškao sa jednim domaćim igračem koji je izvukao deblji kraj. Konačan rezultat i pitanje pobednika otklonio je Celin Đorđe u 70. minutu utakmice.