PREGLED KOLA: Kovilj na vrhu Prve novosadske, Borac sa Klise na vrhu Druge novosadske lige (TABELA)

Iza nas je treće odigrano kolo Prve i Druge novosadske lige a polako već imamo obrise između kojih ekipa će se voditi borba za vrh, a isto tako i za opstanak u ligi.

Što se tiče Prve novosadske lige, dojučerašnji četvrtoligaš ”Šajkaš 1908” nakon tri odigrana kola usamljen je na vrhu. Do treće pobede u nizu došli su u Čurugu, savladavši minimalnim rezultatom domaći ”Hajduk” a jedini strelac na utakmici bio je Stevan Veselinović. Drugoplasirani ”Sirig” nije uspeo da ostvari pobedu na teškom gostovanju u Đurđevu, tradicionalno neugodna ”Bačka 1923” još jednom je pokazala zube pa je nakon 90 minuta došlo do podele bodova. Sirižani su golom Narančića u 92. minutu izbegli poraz. Bukovački ”Fruškogorski partizan” se pogodkom u 93. minutu Miroslava Klincova domogao trećeg mesta, a malo je falilo da im ”Fruškogorac” iz Sremske Kamenice nanese prvi ovosezonski poraz.

Ekipa ”Petrovaradina” pretrpela je prvi poraz u novoj sezoni a u trećem kolu porazila ih je ekipa ”ŽSK”-a iz Žablja pod palicom Tihomira Krsmanovića. Fudbaleri ”Proletera” sa Slane Bare nalaze se u ozbiljnoj krizi. Ambicije su na visokom nivou, ali rezultati su tanki. Ovog puta na svom terenu ih je porazila odlična ekipa ”Futoga”. Futožani igraju lep fudbal ove sezone, ne žele da strepe za opstankom pred kraj prvenstva. Novosadska ”Crvena Zvezda” nikako da stane na zelenu granu. Nisu uspeli da na svom terenu savladali preporođeni ”Omladinac” iz Stepanovićeva. Najzaslužniji za remi bio je napadač ”žutih” Stamenković. Prva trojka za ”Jugović” iz Kaća. Pet komada postigli su preko slabašne ‘‘Bačke” iz Begeča. U poslednjoj utakmici 3. kola, ”Jedinstvo” iz Gospođinaca ubedljivo je slavilo u dalekom Suseku.

Trenutna tabela Prve novosadske lige:

Treće kolo Druge novosadke lige donelo je sedam duela a u ovom kolu slobodan je bila ekipa ”Stražilova”.

Trenutni lider na tabeli ”Borac” sa Klise deklasirao je komšijsku ekipu ”Slanobarca”. Drugoplasirani ”Titel” igra atraktivno. Iz tri kola imaju tri pobede a maksimalan učinak obećava! Sa 3-0 savladali su ”Vinogradar” iz Ledinaca. Na mestu broj tri je takođe ekipa sa maksimalnim učinkom, ”Sofeks” iz Futoga. Goleada u Budisavi pripala je futožanima.

Na četvrtom mestu nalazi se ”Hajduk” iz Gardinovaca. Gardinovčani su na svom terenu ubedljivo savladali ekipu ”Borca” iz Rakovca. Komšijski duel ”Obilića” i ”Miletića” pripao je gostima iz Mošorina. Jedno od iznenađenja Druge novosasdke lige svakako jeste ekipa ”Železničara” sa Stare Detelinare. ”Želja” je do druge ovosezonske pobede došao nakon duela sa ”Tatrom” iz Kisača. Novajlija u ligi ”Petar Puača” nije imao većih problema u duelu sa ”Čenejom”.