PREGLED KOLA: Muk na terenima novosadskih liga. SVE UTAKMICE POČELE MINUTOM ĆUTANJA. Rasplet situacije u Drugoj novosadskoj ligi (TABELE)

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 24. kola Prve i Druge novosadske lige a sve utakmice su otpočele minutom ćutanja zbog tragedije u OŠ ,,Vladislav Ribnikar” u Beogradu u kojoj je smrtno stradalo devet lica.

PRVA NOVOSADSKA LIGA

U jačoj novosadskoj ligi na programu je bilo osam duela od kojih su tri odigrana u subotu a preostalih pet u nedelju. Nije bilo većih iznenađenja, a prvi dvojac je sa pobedama nastavio da juriša ka cilju. Na dnu tabele ”Futog” je pobedom pobegao sa začelja a dno tabele je preuzeo ”Dinamo” iz Budisave.

Omladinac 0-2 Bačka (B)

Ekipa ”Bačke” iz Begeča pet utakmica ne zna za poraz, i nakon ovog subotnjeg duela nastavili su svoj pozitivan niz i sada sa 27 osvojenih bodova uplovili su u mirne vode. Igra nije bila ubedljiva ali su uspeli da postignu golove u pravo vreme i trijumfuju. Domaća ekipa ”Omladinca” ostala je na 17 osvojenih bodova i u preostalih šest utakmica moraće dobro da se potrude kako bi ostali u novosadskoj ”eliti” i naredne sezone.Gosti praktično iz prve šanse postižu gol. Napad po levoj strani i centaršut Kovačevića uz nešto slabiju rekaciju defanzivca Pecelja kumovala je golu Branislava Raca. Primio je loptu na ivici peterca i rutinski šutirao pored Zeljkovića, igrao se 27. minut utakmice.  U 82. minutu gosti koriste potpunu ofanzivu ”belih” i preko napadača Marka Trifunovića potvrđuju pobedu.

OFK Futog 2-1 OFK Sirig

Futožani slave kapitena Čepića. Uspela je ekipa ”OFK Futoga” da prekine niz od tri poraza i da pobedom pobegne sa dna tabele. Domaćin je poveo golom Dušana Čepića u 15. minutu. Isti igrač je u 31. minutu povisio na 2:0. Opuštanje u domaćim redovima iskoristili su gosti pred kraj prvog dela. Do smanjenja prednosti su došli sa bele tačke, a precizan je bio Kosić Milorad. Igrao se 43. minut utakmice. U drugom poluvremenu nije bilo golova, a domaćin je uspeo da zadrži prednost i osvoji vredna tri boda.

Dušan Čepić
Dušan Čepić (OFK Futog)

Cement 2-1 Jedinstvo

Dva gola Jovana Ćuka za tri boda. Ekipa ”Cementa” pobedila je ekipu ”Jedinstva” iz Gospođinaca i prekinula niz od tri utakmice bez pobede. Gol za prednost domaćin postigao je Jovan Ćuk u 23. minutu. Nije dugo trajala radost domaćih jer su gosti nakon pet minuta stigli do poravnanja preko Jovanović Marka. Da do podele bodova ne dođe pobrinuo se još jednom Ćuk. Maestralno je šutirao sa dvadesetak metara i u same rašlje pogodio za 2:1, igrao se 71. minut utakmice. Gosti nisu imali snage da se još jednom vrate u igru. Došli su sa samo 11 igrača na utakmicu.

Cement Jedinstvo
Minut ćutanja pred početak utakmice

ŽSK 0-3 Crvena Zvezda

Druga vezana pobeda za ”Crvenu Zvezdu” iz Novog Sada. Ovog puta slavili su u Žablju protiv domaće ekipe ”ŽSK”-a. Iako u prvih 45 minuta nije bilo golova u drugom su viđena čak tri. Uspavanku je prekinuo odlični Stanković Nemanja golom u 54. minutu. Tri minuta kasnije prednost je povisio Petrović Saša. Konačnih 0:3 i potvrdu da tri boda sigurno idu za Novi Sad postavio je mladi centarfor Marinković Veljko.

OFK Jugović 0-3 Fruškogorski partizan

Lider na tabeli uspeo je da savlada ”Jugović” u Kaću i zadrži bod prednosti u odnosu na drugoplasirani ”TSK”. Od samog starta dominirali su terenom a mrežu gostiju načeli su u 22. minutu preko Poznanovića. Na početku drugog poluvremena prednost je duplirao defanzivac Roganović. Ostao je sam na drugoj stativi i pogodio gol. Sve dileme otklonio je Boris Gadžić pred kraj utakmice. Iskoristio je lošu reakciju odbrane i postavio konačnih 0:3.

Petrovaradin 1-7 TSK

Malo ko je očekivao da će ekipa iz Temerina ubedljivo da savlada ”Petrovaradin” i to na gostujućem terenu. Utakmica bi možda otišla u drugom pravcu da je Mudrić iskoristio šansu izašavši sam pred golmana. Šutirao je pravo u Vojvodića. Nakon njega i Kovačević je zatresao prečku, nakog čega su se gosti probudili i sa pet brzih golova otišli na pauzu. Prvo je pogodio Paška iz slobodnog udarca u 14. minutu. Nakon njega pogodio je Kobiljski u 22. minutu. Autoglom Gardinovačkog u 30. minutu gosti su poveli sa 0:3. Četrrti gol je takođe delo Kobiljskog da bi pred kraj prvog dela u 43. Gardinovački još jednom nesmotreno reagovao i zatresao svoju mrežu.

Domaćin na početku drugog poluvremena smanjuje prednost. Đorđe Kovačević se lepo namestio je odlično pogodio dalji ugao gola. Pred kraj utakmice, u 70. minutu Tatić je umakao odbrani i postigao gol za 6:1. Konačnih 7:1 postavio je bivši centarfor ”Petrovaradina” Stevan Pavlov.

Dinamo 0-0 Fruškogorac

Podela bodova u Budisavi koja ni jednima ni drugima ne donosi ništa. Domaćin je možda malo zadovoljniji jer su bar izbegli poraz od trećeplasirane ekipe na tabeli i prekinuli niz od dva poraza. Bilo je uzbuđenja tokom čitave utakmice, ali su mreže ostale mirne. Gosti su došli do gola preko Jevtića, ali je signaliziran ofsajd. Domaćin je pred kraj utakmice mogao do sva tri boda ali se napadač spetljao i stao na loptu preko koje je pao. Golman ”Fruškogorca” je već bio savladan, lopta ga je preskočila na ivici kaznenog prostora ali ni to nije bilo dovoljno da ”Dinamo” dođe do gola. Na kraju podela bodova.

Dinamo Fruskogorac

Bačka 1923 2-1 Tatra

Ništa od treće vezane pobede za ekipu ”Tatre”. Nije uspela ekipa iz Kisača da nastavi sa pozitivnim rezultatima i dodatno ”pobegne” iz donjeg dela tabele. Sa druge strane, domaća ekipa ”Bačke” prekinula je niz od dva poraza i pred domaćom publikom upisala nova tri boda. Već u 4. minutu utakmice viđen je gol, domaćin je poveo preko Ilije Dangubića. Gosti vrlo brzo uzvraćaju. Defanzivac Petar Petrović najbolje se snašao i pogodio za 1:1 u 11. minutu utakmice. Pred kraj prvog poluvremena Trivunović Dušan postigao je ispostaviće se pobedonosni gol. Za 2:1 zatresao je mrežu u 40. minutu utakmice. U drugom poluvremenu nije bilo promene rezultata pa su tri boda ostala u Đurđevu.

Tabela Prve novosadske lige nakon 24. kola:

Tabela Prve novosadske lige

DRUGA NOVOSADSKA LIGA

U Drugoj novosadskoj ligi najverovatnije je rešeno pitanje koga ćemo naredne godine gledati u Prvoj novosadskoj ligi a ostalo je još da sačekamo da vidimo ko će biti i zvanično šampion. Nakon ovog kola, stvari su jasnije jer je trećeplasirani ”Hajduk” iz Čuruga porazom praktično ispao iz trke. Matematički gledano, šansa i dalje postoji ali teško je očekivati da jedna od dve ekipe iz vrha prospe relativno veliku bodovnu prednost.

Proleter 1951 3-2 Sofeks

Jedini subotnji duel odigran je na Slanoj bari gde je trenutni lider na tabeli savladao ekipu ”Sofeksa” iz Futoga. Utakmicu punu elana i borbe na kraju su domaći prisvojili u svoju korist. ”Proleter” je poveo golom Vitanovića u 32. minutu utakmice. Gosti do izjednačenja dolaze u pravi čas, na isteku 45. minuta gol je postigao Šumar. U 59. minutu utakmice gosti dolaze do potpunog preokreta jer je Popović Nemanja savladao iskusnog Brojčina. Delovalo je da ekipa iz Futoga može da odnese sva tri boda, ali onda sledi šok završnica. Prvo je u 82. minutu nakon nespretne reakcije, svoj gol pogodio Tokin da bi četiri minuta kasnije iskusni Predrag Mijić pogodio za pobedu.

Miletić 3-1 Hajduk (G)

Tri boda ostala u Mošorinu. Iako su gosti poveli golom Tošić Bogoljuba u 5. minutu, na isteku 45. minuta domaćin je došao do poravnanja golom Nemanje Pavlovića. Isti igrač je bio najzaslužniji za preokret jer je u 70. minutu po drugi put na utakmici savladao gostujućeg čuvara mreže Živana Josimova. Sve dileme oko pobednika otklonjene su u 93. minutu kada je sa penala konačan rezultat postavio Marko Simić.

Obilić 1-2 Borac (R)

Rakovčani se vratili na stari put. Ako neko zna da igra i pobeđuje u gostima, onda je to ekipa ”Borca” iz Rakovca. Slavili su u Vilovu sa 1:2. Gol za prednost postigao je Milanov Aleksandar sa bele tačke u 32. minutu utakmice. U pravo vreme povisili su prednost. U 44. minutu u strelce se upisao i Tomaš Nebojša. Domaćin je na početku drugo poluvremena smanjio prednost preko Dejan Skeledžića. Iako je bilo ostalo skoro četrdeset minuta do kraja utakmice, promene rezultata više nije bilo.

Hajduk (Č) 0-3 Susek

Pred dobro popunjenim tribinama u Čurugu odigrana je utakmica sezone za obe ekipe. Čuružani su morali da pobede u ovoj utakmici kako bi se uz pozitivine rezultate do kraja trke, domogli višeg ranga. Gosti iz Suseka imali su drugačiju matematiku, njima je i remi bio dovoljan da jednom nogom zakorače u viši rang. Domaćin vidno oslabljen pružio je dobru partiju, parirali su u prvih 45 minuta. Ipak, gosti su iskoristili svoje šanse i zasluženo slavili i sa ova tri boda vrlo verovatno završili posao.

Sloga 0-3 Železničar (NS)

Druga vezana pobedu za Želju! Gosti iz Novog Sada šokirali su domaćina već u uvodnim minutima utakmice. Gagić Uroš je načeo mrežu domaćina u 9. minutu da bi četiri minuta kasnije Tomov Andrej povisio na 0:2 što je ujedno i bio rezultat prvog poluvremena. Uspavanku u drugom poluvremenu prekinuo je Mikan Dragan golom u 75. minutu.

Čenej 2-2 Titel

Mandža za bod u nadoknadi! Uzbudljiva utakmiva viđena je u Čeneju a na kraju su obe ekipe morale da se zadovolje sa bodom. Gosti iz Titela poveli su preko Trkulje Mladena u 32. minutu. Rezultat poluvremena postavio je Radosavljević David u 40. minutu kada je doneo poravnanje. Ekipa ”Titela” ponovo dolazi do prednosti. Karataševski Jovan je u 56. minutu primorao domaće da po drugi put na utakmici vade loptu iz mreže. Sekunde su delile fudbalere ”Titela” da upišu prvu prolećnu pobedu ali je račune pomrsio Vilotijević Nebojša Mandža golom u 93. minutu utakmice.

Vilotijević Nebojša

Vinogradar 3-1 Borac (NS)

Domaćin pokazao zube u drugom poluvremenu i zasluženo slavio. Ekipa ”Borca” došla je do prednosti u 29. minutu preko Ognjena Dukića. Rezultat je bio aktivan sve do 62. minuta kada je za domaće pogodio Milosavljević Dalibor. Terensku inicijativu i bolju igru ”Vinogradar” je krunisao preokretom nakon gola Nemanje Predojevića u 77. minutu. Šlag na tortu postavio je Đoko Lalović u 91. minutu utakmice. Treća vezana pobeda za ekipu iz Ledinaca.