PREGLED KOLA: TSK i Fruškogorski partizan ubedljivo slavili, Futog na začelju tabele! U Drugoj ligi nema većih promena (FOTO ; TABELA)

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 19. kola Prve i Druge novosadske lige.

PRVA NOVOSADSKA LIGA:

U Prvoj novosadskoj ligi situacije se polako komplikuje. ”TSK” je i dalje na vrhu, dok je drugoplasirani ”Fruškogorski partizan” u direktnom duelu sa konkurentom pokazao klasu i ubedljivom pobedu nastavio da juri lidera. Na začelju tabele došlo je do promene, jer je ”OFK Futog” zbog oduzetih bodova pao na dno tabele.

OFK Sirig 3-2 ŽSK

Ekipa ”OFK Siriga” upisala prvu pobedu u nastavku prvenstva a savladana je ekipa ”ŽSK”-a iz Žablja. Plave iz Siriga do prednosti je doveo Kojović golom u 30. minutu utakmice. U 30. minutu glavni arbitar Vlajić dosudio je kazneni udarac za domaću ekipu a odgovornost je preuzeo Milorad Kosić. Šutirao je u donji desni ugao, čuvar mreže Bajt bacio se u drugu stranu. Do poluvremena domaćin postiže još jedan pogodak, brzonogi Ružin pogodio je u nadoknadi prvog poluvremena. Rezultatsku neizvesnost vratio je napadač ”ŽSK”-a Aleksandar Bogdanov golom u 61. minutu. Gosti su došli i do drugog gola, u 83. minutu gol je postigao Nikola Zeljko pa je u Sirigu usledilo deset minuta drame. Ipak, više nije bilo promene rezultata.

Sirig ŽSK

Fruškogorac 1-0 Bačka

Uspeli su fudbaleri ”Fruškogorca” iz Sremske Kamenice da savladaju nezgodnu ekipu ”Bačke” iz Begeča. Iako su se gosti odlično i organizovani branili, nisu uspeli da izdrže veliki pritisak domaće ekipe koja je na sve načine pokušala da dođe do gola a u čemu je i uspela u 69. minutu utakmice. Snajperski precizan centaršut Teofilovića u gol je pretvorio Sapundžić Nikola. Glavom je zakucao loptu pod prečku, čuvar mreže Mandić ništa nije mogao. Važna pobeda domaće ekipe koja se sa ova tri boda približila na bod trećeplasiranom ”Cementu” koji je poražen u derbiju kola.

TSK 5-0 Jedinstvo

Temerinci su se revanširali komšijama iz Gospođinaca za prošlogodišnji remi u četvrtom kolu Prve novosadske lige. Na prelepom terenu u Temerinu lider na tabeli ubedljivo je savladao ekipu ”Jedinstvo”a sa 5:0. Već u 6. minutu domaćin je došao do prednosti sa bele tačke. Precizan je bio Jovo Pupovac, šutirao je u levi ugao gola. Minut kasnije Stevan Pavlov povisio je na 2:0. Domaćin tu nije stao, jer je u 16. minutu Blagoje Stjepanović povisio na 3:0 da bi konačan rezultat prvog poluvremena postavio Pavlov svojim drugim golom u 38. minutu utakmice. Rezervista Ergarac postavio je konačnih 5:0 u 50. minutu utakmice. TSK je i dalje prvi sa plus četiri u odnosu na prvog pratioca.

TSK Jedinstvo

Tatra 0-1 Omladinac

Komšijski derbi pripao ”Omladincu” iz Stepanovićeva. Uspeli su ”žuti” da upišu drugu pobedu za redom i pobegnu sa začelja tabele. I ovog puta strelac pobedonosnog gola bio je kapiten Bojan Pecelj. Egal utakmica sa velikom borbom na sredini terena mirisala je na remi, međutim u 76. minutu lopta je pogodila u ruku kapitena domaćih a glavni arbitar bez oklevanja pokazao je na belu tačku. Pecelj je bio precizan i doneo svojoj ekipi vredna tri boda za drugu pobedu u nizu.

Omladinac Crvena Zvezda
Strelac pobedonosnog gola Bojan Pecelj

Crvena Zvezda 4-0 OFK Futog

Novosadska ”Crvena Zvezda” prebolela je prošlonedeljni poraz, dok su gosti iz Futoga u ozbiljnom problemu. Odlični Nemanja Stanković postigao je het-trik na ovoj utakmici i glavni je ”krivac” za ubedljivi poraz ”OFK Futoga”. Mrežu gostiju načeo je sa bele tačke u 10. minutu utakmice. Rana prednost nije poremetila goste, držali su se dobro sve do početka drugog poluvremena. Na samom početku drugog dela igre defanzivac Darko Marković je nakon kornera povisio na 2:0. Ubro je usledio blickrig Stankovića. Za dva minuta postigao je dva gola. Pogodio je u 63. i 65. minutu i rešio pitanje pobednika. Ujedno je i postavio konačan rezultat utakmice.

Nemanja Stanković
Het-trik Stankovica

Futožani su ovim porazom a ujedno i kaznom koju su dobili zbog napuštanja terena u 17. kolu, preuzeli začelje tabele pa se sada nalaze u ne baš idelanoj poziciji.

Na osnovu člana 68. DP FSS, a u vezi sa članom 68a. DP FSS, zbog toga što je na utakmici
17. kola Prve novosadske lige između OFK “JUGOVIĆ” iz Kaća i OFK “FUTOG” iz Futoga, koja je igrana u nedelju, 19. marta 2023. godine na SC “Siget” u Kaću i prekinuta u 67. minutu, ekipa OFK „FUTOG“ napustila teren za igru i time izazvala prekid utakmice, kažnjava se OFK „FUTOG“ iz Futoga oduzimanjem 3 (tri) boda u tekućem prvenstvu i novčanom kaznom od 100.000 (sto hiljada) dinara. Kazne teku od 4. aprila 2023. godine.

Bačka 1923 3-0 Dinamo

Crveno beli iz Đurđeva upisali još jednu pobedu. Ovog puta na svom terenu su savladali ekipu ”Dinama” iz Budisave. Da će gosti ovde teško doći do pozitivnog rezultata moglo se naslutiti već nakon nešto više od 23 minuta igre. Najbolji strelac ”Bačke 1923” Rogić Milan doneo je prednost svojoj ekipi. Iako su rano primili gol, gosti nisu odustajali. Pokušavali su da dođu do gola ali nakon što nisu uspeli usledila je kazna. U samom finišu utakmice odlučeno je pitanje pobednika. Prvo je u 88. minutu Dejan Stanković povisio na 2:0 da bi u nadoknadi vremena konačan rezultat postavio Ratko Ćirin.

Bačka Dinamo

Fruškogorski partizan 4-0 Cement

Malo ko je mogao očekivati ubedljivu pobedu ekipe iz Bukovca u derbiju 19. kola. Duel dva konkurenta za najviši plasman pripao je sasvim zasluženo domaćinu. Iako se očekivao tvrd fudbal sa malo pogodaka, to se ipak nije desilo. U 31. minutu utakmice domaćin dolazi do prednosti. Brz kontranapad i istrčavanje čuvara Mandića koji nije uspeo da izbaci loptu iz igre kumovalo je golu. Istrčavanje golmana nije uspeo da iskoristi Stojanović koji je šutirao sa preko 40 metara, ipak lopta se iskobeljala do Devića koji je uputio odličan centaršut a na pravom mestu se našao Luka Dulić koji je glavom poslao loptu u mrežu za 1:0 i veliku radost domaćin pristalica. Osam minuta kasnije nakon kornera Poznanović povećava na 2:0. Na početku drugog poluvremena sa bele tačke povisio je Vladimir Dević da bi konačan rezultat utakmice postavio Boris Gadžić u 67. minutu.

OFK Jugović 0-2 Petrovaradin

Petrovaradin je u ozbiljnom naletu, četiri pobede iz četiri duela i za maksimalni učinak u prolećnom delu. ”Petrovaradin” je jedina ekipa koja u nastavku prvenstva ima sve pobede, ni ekipe iz vrha nisu uspele u toj nameri. Gosti su do prednosti došli u 10. minutu utakmice, a strelac je bio Vladimir Stanišić. Do kraja poluvremena prednost je povisio Đorđe Kovačević. Zatresao je mrežu u 40. minutu. Domaća ekipa ”Jugovića” ostala je sa igračem manje od 54. minuta jer je drugi žuti zbog nesportskog ponašanja zaradio Kasapović. Gosti su to umeli da iskorsite, pa su utakmicu rutinski priveli kraju.

Tabela Prve novosadske lige nakon 19. kola:

Tabela Prve novosadske lige

DRUGA NOVOSADSKA LIGA:

Što se tiče Druge novosadske lige, rutinske pobede glavnih konkurenata kao i bez većih promena na tabeli. U ovom kolu bila je slobodna ekipa ”Železničara” iz Novog Sada.

Susek 6-0 Titel

Susečani imaju ozbiljne namere. Zahuktali su se i upisali četvrtu vezanu pobedu, ovog puta ubedljivo su savladali ekipu ”Titela”. Već nakon prvog dela igre bilo je jasno da će bodovi ostati u Suseku. Luka Stojanović je postigao čak četiri gola na utakmici. Mrežu je tresao u 4, 19, 31 i 70. minutu. Mrežu Predraga Jovića pogodili su još Ljimija Morina i Goran Kolar. Susečani se nalaze na poziciji broj dva sa utakmicom manje od prvoplasiranog ”Proletera 1951” sa Slane Bare.

Proleter 1951 5-0 Borac (NS)

Trenutni lider na tabeli deklasirao je komšije. Treća pobeda u nizu za izabranike Mirka Aleksića. Domaćin je poveo nakon autogola defanzivca ”Borca” Kažić Petra. Do poluvremena najbolji strelac lige Saša Drakulić povisio je na 2:0. U drugom delu igre ista slika, domaćin je ubedljivu igru krunisao sa još tri gola. Rezervista Pavlović Stefan pogodio je u 51. minutu a osam minuta kasnije mrežu je zatresao i Aleksandar Vitanović. Konačan rezultat postavio je Rašiovan Aurelije u 66. minutu utakmice.

Borac 0-0 Vinogradar

Komšijski derbi zakazao. Iako su ljubitelji fudbala očekivali fudbalsku predstavu u Rakovcu i igru na gol više, toga nažalost nije bilo. Obe ekipe praktično su ispale iz trke za plasman u viši rang, ali dokazivanje ko je bolji na lokalnom nivou uvek je u centru pažnje. Na kraju nula na obe strane, podela bodova za dve sremske ekipe.

Hajduk (G) 3-2 Čenej

Utakmica reše u prvom poluvremenu. Pet golova je postignuto u prvih 45 minuta, u drugom delu ništa od fudbala. Ivan Prole je u 9. minutu šokirao domaćina, da bi Miloš Kremenović u 20. povisio na 0:2, hladan tuš za domaćina. Usledio je brzi odgovor domaćina i neverovatan preokret. U 24. minutu Cvetković Bojan je smanjio prednost, da bi dva minuta kasnije Tošić Bogoljub doneo poravnanje. Potpunio preokret doneo je upravo Tošić Bogoljub svojim drugim golom na ovoj utakmici. Iako je utakmica u prvom poluvremenu bila izuzetno uzbudljiva, u drugom delu usledila je uspavanka.

Slanobarac 3-1 Sloga

Trojka za ”Slanobarac”! Iako je bilo upitno sa koliko će igrača doći ekipa ”Sloge” iz Loka, uspeli su na kraju da konsoliduju redove pa je na ovu utakmicu došlo čak 14 fudbalera. Već u prva četiri minuta domaćin je stekao prednost. U drugom minutu pogodio je Malići Almir da bi dva minuta kasnije pogodio Zoran Macakanja. Goste je u život vratio Vidić Aleksandar u 33. minutu. Sve dileme otklonjene su 80. minutu utakmice, kada je mrežu Lišić Bože zatresao Umićević Davor.

Miletić 1-4 Hajduk (Č)

Čuružani lakše nego što se očekivalo do tri boda u Mošorinu. Znalo se da je ovo gostovanje jedno od težih, ipak ekipa Babić Nebojše pokazala je kvalitet i zasluženo odnela sva tri boda za Čurug. Prvi su do gola stigli gosti, Dragan Markov je kao i po običaju načeo protivničku mrežu. Igrao se 12. minut utakmice. Milan Gelić je u 27. minutu vratio rezultat na nulu. U desetom minutu drugog poluvremena Maksimović Miloš donosi novu prednost ”Hajduku”. U 71. prednost je povisio Lazić Stefan da bi sve dileme otklonio rezervista Tegeltija Vukašin golom u 74. minutu. Važna pobeda za ”Hajduk” iz Čuruga!

Obilić 0-2 Sofeks

Sofeks odneo tri boda kući. Futožani su uspeli da pobede u Vilovu a oba gola su postigli sa penala. Oba penala je izveo kapiten ekipe, iskusni Sofranin Nikola. U prvom poluvremenu precizan sa bele tačke bio je u 33. minutu, da bi konačnih 0:2 postavio u 83. minutu, takođe sa penala.