PREOKRET U KAMENICI! Krpović vratio ”Fruškogorac” u trku! Utakmica opravdala epitet derbija, penal za Bukovac? (FOTO ; VIDEO)

Fruškogorac slavio u derbiju
FK Fruškogorac 2-1 FK Fr. partizan

Derbi 15. kola Prve novosadske lige odigran je u Sremskoj Kamenici a sastali su se ”Fruškogorac” i ”Fruškogorski partizan” iz Bukovca.

Fruškogorac 2-1 Fruškogorski partizan

Na teškom terenu u Sremskoj Kamenici odigrana je utakmica između dve ekipe iz vrha, dva komšijska rivala kojima je svaki bod neophodan za nastavak trke za najviši plasman. Kiša koja je padala čitava nedelje pruzrokovala je blatnjav i klizav teren, ali uslova za igru je bilo. Gostima je pobeda bila neophodna kako bi zadržali priključak za liderom na tabeli dok je domaća ekipa ”Fruškogorca” hvatala poslednji voz za ostanak u trci. Tribine stadiona su bile vrlo dobro popunjene uzimajući u obzir vremenske uslove.

Sremska Kamenica Fruškogorac
Kiša nije sprečila publiku da isprati derbi

Prvi su do gola došli gosti nakon prekida, Klincov je sproveo loptu u mrežu ali je neposredno pre pogodka igra prekinuta zbog faula u napadu. Nakon toga domaćin je preuzeo inicijativu, četa Dragana Šipke rastrčala se od starta utakmice i svim silama krenula u napad znajući da im samo pobeda igra ulogu. U 10. minutu utakmice Baletić je pogodio stativu na asistenciju Dragojlovića. Šutirao je sa ivice kaznenog prostora. I Dragojlović je kroz par minuta oprobao udarac sa distance, ali je Georgijević intervenisao. U 25. minutu Krpović je probao lukavim udarcem sa preko 40 metara da iskoristi loše ispucavanje golmana, udarac je otišao pored gola. Nakon dva vezana kornera, izbačene lopte na ivicu kaznenog pokupili su prvo Radaković a zatim i Sapundžić. Šutevi su otišli pored i preko gola. Najbolju šansu ”Fruškogorac” je imao u 36. minutu utakmice. Popadić je odličnim dodavanjem izbacio Sapundžića koji je izašao jedan na jedan sa Georgijevićem, lob udarcem prebacio je gol. Kod gostiju sa velike udaljenosti probao je Antonić, uz malo muke loptu je uspeo da ukroti Rankov.

U drugo poluvreme gosti ulaze nešto organizovanije i dolaze do prednosti. Dević Vladimir iskoristio je nespretnost odbrane i lukavim udarcem po zemlji matirao Nemanju Rankova za 0:1 u 53. minutu. Nakon tri minuta nova opasna šansa za ”Fruškogorski partizan” ali se Dević i Jevtić nisu baš najbolje sporazumeli. Igrao se 59. minut kada je u kaznenom prostoru ekipe iz Bukovca nakon kontakta pao Dragojlović a glavni arbitar pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo upravo Dragojlović koji je bio precizan sa bele tačke i doneo poravnanje, 1:1. Iako su se očekivali još jači naleti domaće ekipe, to se nije desilo. Gosti su počeli da preuzimaju sredinu terena i stežu obruč. Najbolju šansu za novu prednost propustio je Klincov nakon kornera, ponovo je ostao sam i udarcem iz prve zatresao prečku. Domaćin prvu pravu priliku u drugom delu stvara preko Baletića. Krpović je poslao visoku loptu iza leđa odbrane a golgeter ”Fruškogorca” šutira preko gola. Igrao se 80. minut utakmice, u kaznenom prostoru oboren je Jevtić , sudija se nije oglasio. Brza kontra ”zelenih” i odlično dodavanje do Feđe Baletića koji je izbegao ofsajd zamku i poprečnim dodavanjem na drugoj stativi pronašao Krpovića kojem nije bilo teško da sa pet metara pogodi prazan gol za preokret, 1:2 u 80. minutu utakmice. Gosti su ostali sa igračem manje u 87. minutu jer je zbog prigovora i drugog žutog kartona van igre morao Čergić. I trener gostujuće ekipe je zaradio crveni karton. Nije bilo šansi u finišu utakmice.

”Fruškogorac” je ovom pobedom spasio polusezonu i uneo dodatnu neizvesnot za prolećni deo prvenstva. U ekipa ”Fruškogorskog partizana” smatraju da su oštećeni za kazneni udarac ali i uprkost porazu ostaju na poziciji broj dva. Očekuje nas uzbudljivo proleće.