PREOKRETOM DO POBEDE: Bukovčani BEZ PORAZA na svom terenu završili sezonu. Kameničani pokazali zube (FOTO ; VIDEO)

Fr. partizan - Fruškogorac

U okviru poslednjeg 30. kola Prve novosadske lige u Bukovcu se sastali ljuti rivali ”Fruškogorski partizan” i ”Fruškogorac” iz Sremske Kamenice.

Fruškogorski partizan 4-2 Fruškogorac

Utakmica koja je mogla puno da donese domaćinu uz povoljan rezultat u Žablju. Ipak, i pored toga što su nakon preokreta sačuvali svoju tvrđavu i ostali neporaženi ove sezone na svom terenu, to nije bilo dovoljno da se direktno plasiraju u Vojvođansku ligu grupa Jug jer je ”TSK” iz Temerina slavio u Žablju i završio kao prvi na tabeli. Do 70. minuta utakmice bilo je nezivesno u oba duela, Bukovčani su jurili preokret a Temerinci su pokušavali da probiju bedem. U tom trenutku, sve karte su bile na stolu.

Gosti iz Sremske Kamenice bolje su ušli u utakmicu. Željni dokazivanja i potvrda statusa da nije slučajno što su trećeplasirana ekipa na tabeli. Već u petom minutu prvo je Popadić mogao da donese prednost ”Fruškogorcu” a u istom napadu i Sapundžić Nikola je mogao do gola. Domaćin se nakon 15 minuta budi i preti preko Poznanovića koji je zatresao prečku gola. Kameničani do prednosti dolaze u 23. minutu utakmice. Jevtić je odlično proigrao Nikolu Sapundžića koji izlazi sam pred Lalića i udarcem po zemlji pogađa mrežu. Mogao je Lalić u ovoj situaciji bolje da odreaguje. Bukovčani su nakon toga počeli da napadaju. Stvorili su par izglednih šansi ali su udarci odlazili pored gola. U 38. minutu Boris Gadžić donosi poravnanje. Nakon centaršuta najbolji je bio u skoku i glavom šalje neodrbranjiv udarac.

Domaćin ponovo uspavan i na početku drugog poluvremena. Mogao je već u drugom minutu nastavka Miloš Teofilović da brzo donese novu prednost, njegov udarac otišao je pored gola. Isti igrač je u 59. minutu ipak režirao novu prednost. Izborio se za loptu na 40 metara od gola i u solo prodoru izborio se za šut i odličnim udarcem naterao Lalića da po drugi put na utakmici vadi loptu iz mreže. Pola sata do kraja , domaćin gubi a u Žablju nerešeno. Morala je ekipa ”Fruškogorskog partizana” da krene na sve ili ništa. U 65. minutu nakon kornera Klincov je šutirao glavom a Rankov uspeva da zaustavi udarac. Ipak na tu loptu natrčava Predrag Poznanović i donosi novo poravnanje. Pet minuta kasnije usledio je preokret. Tomljanović je pogodio stativu a odbijenu loptu u gol šalje Stojanović Luka. Lopta se od prečke odbila u gol. U isto vreme u Žablju je Temerin poveo, pa prednost Bukovčana nije mnogo značila. U samom finišu utakmice dosuđen je penal za domaćina, a precizan sa bele tačke bio je rezervista Neven Babić koji je ujedno i postavio konačnih 4:2.

Na kraju pobeda domaće ekipe koja nije bila dovoljna da se direktno plasiraju u viši rang pa će svoj put do Vojvođanskoj Juga potražiti kroz baraž. U baražu ih čeka drugoplasirana ekipa iz Sremske lige ”Hajduk” iz Beške a u utorak ćemo saznati mesto i vreme odigravanja utakmica.