RAMPA ZA CEMENT: Fruškogorski partizan deklasirao konkurenta i odlepio se na plus četiri! (FOTO; VIDEO)

Fruškogorski partizan Cement

U derbiju 19. kola Prve novosadske lige snage su odmerile dve ekipe iz vrha, drugoplasirani ”Fruškogorski partizan” i trećeplasirani ”Cement” iz Beočina.

Fruškogorski partizan 4-0 Cement

Malo ko je mogao očekivati da će se duel dve ekipe iz vrha završiti ovako. Iako je bodovna razlika pre ovog duela bila samo jedan bod što je ukazivalo na utakmicu u kojoj će presuditi jedan pogodak, ipak to se nije dogodilo. Domaća ekipa je u svim delovima terena bila nadmoćnije i sasvim zasluženo došla do pobede.

Kiša koja je padala čitav dan prestala je neposredno pre početka utakmice pa je teren bio dosta klizav i nezgodan za igru. Trebalo je vremena i jednima i drugima da se naviknu na podlogu, pa prvih desetak minuta utakmice nije bilo praktično nikakvih dešavanja. Gosti su prvi prišli golu, po desnoj strani probio je Mijailović koji je vratio loptu na peterac ali tamo nije bilo nikoga. Polako je domaća ekipa ”Fruškogorskog partizana” preuzimala terensku inicijativu a prvi udarac ka golu Mandića uputio je iskusni Gadžić. U 31. minutu utakmice domaćin dolazi do prednosti. Brz kontranapad i istrčavanje čuvara Mandića koji nije uspeo da izbaci loptu iz igre kumovalo je golu. Istrčavanje golmana nije uspeo da iskoristi Stojanović koji je šutirao sa preko 40 metara, ipak lopta se iskobeljala do Devića koji je uputio odličan centaršut a na pravom mestu se našao Luka Dulić koji je glavom poslao loptu u mrežu za 1:0 i veliku radost domaćin pristalica.

Osam minuta kasnije domaćin poveća prednost. Prvo je Poznanović odlično šutirao a odličnom intervencijom siguran pogodak sprečio Mandić. Ipak, iz kornera koji je usledio nakon toga Predrag Poznanović postiže gol. Ostao je sam na drugoj stativi i udarcem pod prečku povisio na 2:0 u 39. minutu. Mogli su gosti vrlo brzo do smanjenja prednosti ali je Miljan Srdanović iz slobodnog udarca zatresao samo prečku.

I u drugom delu domaćin je znao šta radi. U 52. minutu utakmice nakon gužve u kaznenom prostoru sa leđa je povučen Poznaznović a glavni arbitar Nikolaš je pokazao na belu tačku. Precizan sa bele tačke bio je Vladimir Dević. Tada je pitanje pobednika bilo praktično rešeno. Gosti su posle trećeg primljenog gola počeli polako da guraju loptu i da koliko toliko uspostave terensku ravnotežu. Međutim, ponovo brzi kontranapad domaćina, još jednom maestralnu loptu iza leđa odbrane šalje Dević koji upisuje drugu asistenciju na utakmici a Boris Gadžić glavom šalje loptu u dalji ugao gola i u 67. minutu povećava na 4:0. Gurala se i dalje lopta, a domaća ekipa ”Fruškogorskog partizana” mogla je do još nekog gola. I rezervista Čergija bio je blizu. Odlično se izborio za prostor i lepim udarcem poslao loptu tik pored stative. Ipak do kraja utakmice nije bilo više dešavanja pa je u 90. minutu odsviran kraj.

Predrag Poznanović, strelac drugog gola

Važna pobeda ekipe iz Bukovca koja je u direktnom duelu sa jednim od glavnih konkurenata pokazala da je ekipa za najviše domete. Ekipa ”Cementa” moraće vrlo brzo da zaboravi na ovu utakmicu i okrene se već narednoj jer im u subotu dolazi lider na tabeli ”TSK” iz Temerina.

Sudijska trojka: Nikolaš Nemanja, Milovanović Radenko i Radić Stefan

Delegat utakmice: Đurović Vladimir