REAL MADRID IZ PETROVARADINA! Ludilo! Kokanović doneo prva tri boda (VIDEO)

Petrovaradin Dinamo

Juče su na programu bile utakmice 23. kola Novosadske lige, a naše kamere pratile su utakmicu između Petrovaradin i Dinama iz Budisave.

Petrovaradin 3:2 Dinamo

U Petrovaradinu pravo ludilo, utakmica nalik onoj iz Lige šampiona koju smo imali priliku da vidimo pre neki dan, kada je Real Madrid sa dva kola u nadoknadi izborio produžetke. Slično nešto videli smo juče. Domaćin je do pobede došao nakon preokreta u nadokadni vremena!

Na početku utakmice bez velike tenzije. Borbeno na sredini terena. Znala je domaća ekipa Petrovaradina da moraju da dođu do bodova kako znaju i umeju, jer im gori pod nogama. Oprezno se igrali na obe strane, sa po kojom šansom ali ništa ozbiljno. Golmani praktično da nisu imali posla u prvom delu igre. Najbolju šansu u prvom delu imali su gosti preko Cvijića koji nije bio dovoljno precizan pa je lopta prošla tik pored stative.

U drugom delu igre totalno druga slika. U 51. minutu utakmice drugi žuti karton zaradio je igrač Dinama Subotin, pa su gosti ostali sa desetoricom igrača na terenu. Domaćin nije umeo da iskoristi igrača više na terenu, praktično nije se ni videlo da su gosti u deficitu. U 66. minutu pocrveneo je i igrač domaćina, Radojković je zbog drugog žutog kartona morao ranije na ”tuširanje” pa je broj igrača na terenu ponovo bio izjednačen. Trener domaćih Pejović Labud nije imao više šta da čeka pa je u igru uveo džokera Kokanovića kojem je trebao samo jedan minut da upiše asistenciju. Oduzeo je loptu rezervisti Pejakoviću i doturio loptu do Pavlova koji je maestralno petom kroz noge golmana Martinovića postigao gol. Ubrzo je usledio odogvor Dinama, u 76. minutu nakon prekida najbolje se snašao Đaković koje sa pet metara nije bilo teško da zatrese mrežu. Pokuša je domaćin da postigne novi gol i ponovo povede ali nisu imali sreće. A onda sledi pet ”ludih” minuta. Igrao se 89. minut utakmice kada su igrači Dinama u maestralnom kontranapadu došli do preokreta od 1:2, Umićević je proturio loptu na drugu stativu rezervisti Grujiću koji je sproveo loptu u praznu mrežu! Na klupi domaćih nastao je muk, bili su u neverici da će i u ovoj utakmici ostati bez bodova i da su praktično jednom nogom već ”ispali”. Na satu je bio 91. minut utakmice, centarhalf Vasić šalje loptu duboko u kazneni prostor gostiju, Stefanović nekako uspeva da zakači loptu koja preskače čuvara mreže Martinovića i to je 2:2! Minut kasnije, Roganovič brzo izvodi prekid, lopta stiže do Kokanovića koji unosi loptu u kaznen prostor i rutinski šalje loptu u mrežu za veliki preokret i konačnih 3:2! Ovo je prva pobeda ekipe Petrovaradina u prolećnom delu sezone, zlatni bodovi možda vredni opstanka!

Sudijska trojka: Vlajić Nemanja, Milovanović Radenko i Radić Stefan

Petrovaradin: Čambor, Budečević (od 87. Senderak), Pavkov, Roganović, Mudrić, Vasić, Popović (od 71. Kokanović), Knežić (od 60. Stefanović), Pavlov, Muratović, Radojković.

Dinamo: Martinović, Đaković, Potkonjak (od 76. Grujić), Cvijić, Subotin, Ilić (od 76. Umićević), Dubravac (od 55. Pejaković), Sladić (od 82. Miškić), Mihajlović (od 82. Mitrić), Sabo, Preradović.