REMI CEMENTA I FRUŠKOGORCA! Gosti zadovoljniji bodom (FOTO, VIDEO)

Cement Beočin
Cement 1-1 Fruškogorac

Šesto kolo Prve novosadske lige otvorila je derbi utakmica u Beočinu između ”Cementa” i ”Fruškogorca”.

Po izuzetno kišovitom vremenu u Beočinu se odigrala prava prvenstvena utakmica. Obilne padavine i nešto hladnije vreme glavni su krivac što tribine stadiona nisu bile popunjene. Domaćin je bolje ušao u utakmicu, u prvih pola sata dominirali su na terenu i stvarali šanse. Gosti iz Sremske Kamenice ušli su u utakmicu u blagom grču. Iz prve prave šanse domaćin dolazi do prednosti. Peković je poslao dubinsku loptu do Srdanovića, koji je odlično procenio let lopte i rutinskim udarcem pored Rankova zatresao mrežu za 1:0. Poljuljanje goste mogli su ubrzo još jednom da kazne, ali Poznanović je promašio nemoguće. Prvu šansu ”Fruškogorac” je imao preko Krpovića, međutim, njegov udarac otišao je pored gola. Domaći su još jednom imali odličnu šansu, ovog puta na gol liniji isprečio se gostujući čuvar mreže. Pred kraj prvog dela, centarfor ”Fruškogorca” Feđa Baletić šutirao je iz prve nakon centaršuta Zekovića. Njegov udarac otišao je preko prečke.

Zeleno-beli su bolje ušli u drugo poluvreme i već u 47. minutu utakmice stigli do poravnanja. Dragojlović je izveo korner a najviši u skoku bio je Tucakov koji je glavom sproveo loptu u mrežu za veliku radost pristalica iz Sremske Kamenice. Kiša je stala, pa su obe ekipe počele da guraju loptu i da pokušaju kroz pas igru da dođu do gola. U dva navrata kapiten gostiju Dragojlović oprobao je svoj šut, u oba slučaja lopta je prošla zamalo pored stative. Fudbaleri ”Cementa” imali su najbolju šansu sredinom drugog dela. Centaršut Poznanovića na drugoj stativi odlično je ispratio Zelić ali udarac nije bio dovoljno dobar. Svoj šut oprobao je još jednom Baletić, ali udarac slabijom nogom nije bio dovoljno snažan i precizan. Poslednjih deset minuta delovalo je kao da obe ekipe čekaju kraj i da su sa remijem zadovoljne.

Sudijska trojka imala je pune ruke posla. Pokazano je čak 11 žutih kartona, možemo reći sasvim opravdano.