BRAVO MOMCI! OGROMAN USPEH ZA SRPSKI RUKOMET! Ovo se čekalo 22 godine – Vojvodina se plasirala u finale EHF kupa!

U revanšu protiv švedskog Alingosa Novosađani slavili osam golova razlike

Veliki uspeh, još jedna u nizu, priredili su rukometaši Vojvodine srpskom rukometu i svojim navijačima – plasirali su se u finale Kupa EHF pobedom nad ekipom švedskog Alingsosa sa 32:24, u revanš meču polufinala.

U prvoj utakmici, u Švedskoj, Vojvodina je poražena samo jednim golom razlike, bilo je 25:24, a u revanšu, pred 2.000 gledalaca na Slanoj Bari, nije bilo dileme. Četa trenera Borisa Rojevića je uzdrmala goste velikim naletom u prvih 15 minuta drugog poluvremena što se ispostavilo kao nedostižno za Šveđane.

Ovim je Vojvodina ostvarila najveći evropski uspeh do sada.

Rukometaši Vojvodine igraće i za prvi trofej u međunarodnom takmičenju, ujedno imaće priliku da srpskom klupskom rukometu donese prvi pehar posle 22 godine! Tada je Jugović iz Kaća bio pobednik Čelendž kupa, preteče današnjeg trećeg po rangu evropskog takmičenja

U finalu, Voša će igrati protiv boljeg iz dvomeča norveških timova Nerba i Runara. Banilac titule Nerbo ima dva gola prednosti iz prvog meča, pred revanš koji se igra u nedelju.

U pobedničkom timu desni bek Milan Milić koji je briljirao sa osam golova, odigrao partiju sezone. Baris Puhovski je dao šest, dok su po pet puta mrežu Šveđana tresli Luka Rogan i Marko Vasić. Bojan Tomić je dao tri, Živan Pešić i Bojan Rađenović su pogodili po dva puta, a Slovenac Gregor Ocvirk jednom.