RUTINSKA POBEDA ZA KRAJ! Bačka iz Begeča je novi član Novosadske lige. Prelep gol Bubulja! (VIDEO, FOTO)

FK Bačka Begeč

Fudbaleri Bačke iz Begeča u poslednjem kolu savladali su ekipu Hajduka iz Čuruga i obezbedili plasman u Novosadsku ligu.

FK Bačka 4:0 FK Hajduk

Begečanima je u poslednjem kolu samo pobeda igrala ulogu, samo sa nova tri boda obezbedili bi plasman u viši rang, u tome su na kraju uspeli. Protivnik je čvrsto ušao u utakmicu, momci iz Čuruga došli su da se nadigravaju. Odolevali su napadima domaćina, uspešno se branili a najviše se istakao čuvar mreže Nikolić Stefan koji je više puta odličnim paradama spašavao svoj gol. Tek u 29. minutu uspeli su domaći da slome otpor i dođu do vrednog gola. Rokvić je ubacio loptu u kazneni prostor, Leđanac odigrao do Bubulja kojem nije bilo teško da pogodi mrežu za 1:0. Pet minuta kasnije, Bubulj je fantastičnim udarcem povećao na 2:0.

U drugom poluvremenu gosti su ponovo odolevali prvih dvadesetak minuta, a onda je rezervista Pavlov Nemanja u 66. minutu soloprodorom izborio sebi šansu i rutinski pogodio za 3:0. Već tada se moglo naslutiti da je Bačka novi član Novosadske lige, iako je bilo ostalo nešto manje od pola sata do kraja. Mogli su i gosti da dođu do gola, imali su prilke nakon slobodnih udaraca i šuteva sa distance, međutim udarci nisu bili dovoljno precizni. Konačnu tačku na utakmicu i čitavu sezonu postavio je Plavšić golom u 87. minutu utakmice.

Bačka iz Begeča plasirala se u Novosadsku ligu kao drugoplasirana ekipa Gradske lige Novi Sad. Zajedno sa ekipom OFK Siriga naredne sezone igraće u višem stepenu takmičenja.