SIRAR ZA MIRNIJI SAN! Futog sa nova tri boda pobegao u ”bezbednu” zonu! Borac u sve težoj situaciji (VIDEO)

Ofk Futog Borac

Juče se u Futogu odigrala utakmice 24. kola Novosadske lige a sastali su se domaći OFK Futog i Borac sa Klise.

OFK Futog 2:0 Borac

Utakmica između dve ekipe koje se grčevito bore za svaki bod i beg iz opasne zone, zone ispadanja. Uspeli su izabranici Malinović Gorana da dođu do pobede slomivši otpor protivnika tek u 76. minutu utakmice. Od početka utakmice videlo se da domaća ekipa Futoga više želi pobedu i da će sve osim pobede biti neuspeh. Čak tri puta se zatresao okvir gola na kome je stajao Borčev golman Pelegin Stjepan. Prvo je prečku pogodio Vulić Luka nakon slobodnog udarca. Par minuta kasnije centarfor Čepić je lepim udarcem zatresao stativu, da bi pred kraj prvog dela Boris Sakač sa nekoliko metara zatresao prečku gola. Imali su i gosti dve ”gol” šanse, obe nakon kornera. Prvi udarac je otišao zamalo pored stative, dok je udarac Kneževića kolenom zaustavio domaći čuvar mreže Marković Vladimir. U 32. minutu glavni arbitar Jurišić pokazao je na belu tačku nakon sporne situacije u kojoj je Knežević loptu dirao rukom, međutim na asistenciju pomoćnog sudije odluka je promenjena pa je dosuđen samo korner.

U drugom poluvremenu igralo se uglavnom na sredini terena. Dosta manje izgledniš šansi za gol. Uvukla se nervoza u domaće redove, hteli su da dođu do gola što pre i da reše pitanje pobednika, ali lopta nije htela u gol. Sredim drugog dela Sakač je još jednom pogodio okvir gola, ovog puta zatresao je stativu. Gosti su iz kontranapada dva puta mogli da dođu do gola, ali u oba navrata raspoloženi Marković je odlično intervenisao i održao Futog u životu. A onda u 76. minutu na scenu stupa ”prekaljeni” Dušan Sirar, solo prodorom nanizao je par igrača i lepim udarcem poslao loptu u malu mrežu za 1:0. Mogli su gosti u 85. minutu do izjednačenja ponovo nakon kornera, međutim rezervista Salić Dimitrije nije dobro odreagovao pa je lopta otišla samo u gol aut. Tačku na utakmicu postavio je Luka Meseldžija u 89. minutu utakmice. Ponovo je Sirar doprineo, oduzeo je loptu na ”ivici” kaznenog prostora i poslao završni pas za Meseldžiju koji je zakucao loptu pod prečku za 2:0!

Sudijska trojka: Jurišić Spasoje, Galamboš Dejan, Radić Stefan

OFK Futog: Marković, Beronja, Vulić, Dragutinović, Baračanin, Sakač, Martić, Čepić, Meseldžija, Sirar, Latinović.

Borac: Pelegin, Svitić, Đorđevski, Knežević, Vidović, Dimić, Popović, Bajić (od 60. Salić), Krstić (od 60. Đaković), Kolarov, Dobrinjac.