Slavija nakon preokreta do velike pobede! DVA GOLA STOJIČIĆA! (VIDEO)

Slavija Tatra

Juče je na Salajci odigran derbi Novosadske lige između domaće Slavije i gostujuće ekipe Tatre iz Kisača , lider na tabeli je slavio sa 3:2 nakon epskog preokreta!

Na samom početku utakmice gosti su bili bolja ekipa, bolje su ušli u utakmicu i držali su ”konce” na terenu. Igrao se dvanaesti minut utakmice kada je u kaznenom prostoru oboren igrač Tatre Grubović  , sudija se nije oglasio pa je dosuđen samo korner. Ipak u 32. minutu nakon nesmotrene reakcije Jašovića ponovo je oboren Grubovića a glavni arbirat pokazao je na belu tačku. Precizan sa bele tačke bio je Marojević. Samo dva minuta kasnije Tatra dolazi do novog gola i povećava prednost na 0:2, ovog puta strelac je bio Grubović. Pokušala je domaća ekipa nakon toga da se trgne i spusti loptu i u toj nameri je uspela, pa se na poluvreme otišlo pri istom rezultatu.

U drugom delu igre Slavija se budi i počinje da steže obruč oko gola Tatre. Pokušavali su Đanković, Stojičić, Asani i Ferati ali zadnja linije iz Kisača uspešno je odolevala naletima a istakao se i čuvar mreže Kosturanov Dejan. U 62. minutu utakmice nakon kornera, Apić je dirao loptu rukom a glavni arbitar Jurišić ponovo je pokazao na belu tačku. Za domaću ekipu precizan je bio Stojičić, pogodio je donji levi ugao gola. Nakon toga krenula je Slavija ofanzivno da proba što pre da dođe do drugog gola i u tome su uspeli tek u 77. minutu utakmice. Vučković je iskoristio lošu procenu golmana Kosturanova, stigao je prvi do lopte i glavom proigrao Stajić Igora koji je sproveo loptu u mrežu za 2:2. Mogli su gosti odma da uzvrate, pokušao je Pekić u dva navrata ali bez uspeha. Bližio se kraj utakmice i ”mirisalo” je na remi, da će doći do podele bodova, ipak u 89. minutu utakmice štoper Tatre Apić nije bio dovoljno oprezan a Stojičić krade loptu i postiže pogodak za 3:2 i veliki preokret Slavije. Uspeli su izabranici Krsmanović Tihomira da nakon velikog zaostatka , naprave preokret i zadrže prvo mesto na tabeli.

Sudijska trojka: Jurišić Spasoje, Galamboš Dejan , Milovanović Radenko.

OFK Slavija: Čavić, Vučković, Gajić, Janić, Stajić, Jašović, Dražić, Radovanović (od 45. Đanković), Stojičić (od 90. Ružić), Asani, Ferati.

Tatra: Kosturanov, Šmit, Petrović, Živanović, Mijić, Laković, Pekić, Marojević, Grubović (od 70. Đaković), Svitić, Apić.