SLAVIJA SE ODLEPILA! Jedinstvo ponovo na začelju tabele. U Gradskoj ligi vodeći dvojac bez greške. (TABELE)

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 23. kola Novosadske i Gradske lige.

U Novosadskoj ligi imali smo najzapaženije rezultate. Lider na tabeli ekipa Slavije upisala je nova tri boda i to golom u 89. minutu, strelac je bio Đanković Milan. Malo je falilo da četa Tihomira Krsmanovića ”zariba” kao i njihovi prvi pratioci. Drugoplasirana ekipa Šajkaša 1908 iz Kovilja pretrpela je bolan poraz na svom terenu, poraz možda vredan plasmana na Vojvođanski jug. Fruškogorac ih je savladao sa 4:1 i praktično pogurao Slaviju na plus četiri! Trećeplasirana Tatra iz Kisača imala je priliku da se pobedom izjednači na drugom mestu sa Koviljčanima, ali u toj nameri ih je sprečio TSK iz Temerina pa su sad Kisačani u deficitu za tri boda od plasmana u baraž a čak sedam bodova od vrha tabele. Žestoko je bilo i na donjem delu tabele. Petrovaradin je u istorijskom preokretu uspeo da se vrati u život i uz prva tri boda ove godine pobegne sa začelja tabele. Fenjer na začelju kolone ponovo je preuzelo Jedinstvo iz Gospođinaca koje je poraženo od Borca sa Klise 3:0. ŽSK iz Žablja je u komšijskom derbiju deklasirao Bačku 1923 iz Đurđeva sa 5:1 i sa 23 boda se trenutno nalazi u ”bezbednoj” zoni.

Novosadska liga

U Gradskoj ligi nije bilo drastičnih pomeranja. Vodeća ekipa Siriga rutinski je na svom terenu savladala ekipu Obilića iz Vilova sa 3:0. Kosić je bio dvostruki strelac. U Ledincima se igrao derbi kola a domaća ekipa Vinogradara izgubila je od drugoplasirane Bačke iz Begeča. Viđena ja prava goleada, čak devet golova je postignuto a rezultat je bio 3:6 na kraju. Centarfor Leđanac postigao je het trik. Ekipa Suseka sa trećeg mesta vreba vodeći dvojac i nada se čudu, četiri boda zaostatka u ovom stepenu takmičenja nije malo. Oni su na svom terenu pobedili Hajduk iz Čuruga sa 5:1. U malom gradskom derbiju sastali su se OFK Hajduk i Železničar. Tri boda za goste doneo je Stojković u 92. minutu utakmice.