ŠOK ZAVRŠNICA NA SLANOJ BARI: Dva gola u nadoknadi vremena, gosti ispustili važnu pobedu! (FOTO ; VIDEO)

Proleter Hajduk
nsuživo.rs

U okviru 23. kola Druge novosadske lige na Slanoj bari se odigrao derbi kola a sastali su se prvoplasirani ”Proleter 1951” i trećeplasirani ”Hajduk” iz Čuruga.

Proleter 1951 1-1 Hajduk (Č)

Nakon više od 96 minuta igre usledila je podela bodova, podela bodova koja više odgovara domaćoj ekipi. Iako su gosti iz Čuruga veći deo utakamice bili bolji rival i diktirali tempo, nisu uspeli da svoju dobru partiju krunišu pobedom. I ujednoj i u drugoj ekipi falili su najbolji strelci. Domaćin je bio bez Drakulića, a gosti bez Markova. Uspavanku bez golova prekinula su dva gola u dubokoj nadoknadi vremena.

Proleter 1951 - Hajduk

Gosti su od samog starta krenuli ka golu domaćih i dali do znanja da su došli da igraju fudbal. Odavno na Slanoj bari nije bila ekipa koja je egal sa ”Proleterom” pa čak u određenim momentima i boljiv rival. Prvi šut uputio Marić, ali Brojčin je lako zaustavio udarac. Par minuta nakon kornera zatresla se stativa ”Proletera”, a to je ujedno i bio znak da domaćin mora da se probudi. Što se i dogodilo, prvu šansu domaćin je imao preko Pavlović Stefana, ušao je u kazneni prostor po levoj strani i šutirao pravo u Šarića. I centarfor Vitanović je imao šansu ali je slabo šutirao levom nogom. Pet minuta kasnije još jednom je probao Pavlović, udarac je otišao preko gola. To je bilo sve za prvo poluvreme.

Na početku drugog dela gosti ponovo prvi prete. Nakon centaršuta Srećkova glavom je probao Maksimović, lopta je otišla pored gola. Gosti su u drugom poluvremenu preuzeli terensku inicijativu i saterali domaćina na svoju polovinu. Odličnu šansu gosti su imali u 60. minutu. Markov je ukrao loptu Suvajdžiću a prilikom dodavanja Marića signalizirana je ofsajd pozicija, pa je najbolja prilika na utakmici pala u vodu. Na isteku 80. minuta još jedna odlična šansa za goste, još jednom je svoj udaraco oprobao Maksimović a lopta je prošla tik pored stative. Ekipa ”Proletera” je tek pred kraj utakmice pripretila gostima, udarac Vitanovića uz promenu pravca lopte teškom mukom je zaustavio gostujući čuvar Šarić. Već narednog napada ”Hajduk” je mogao do gola, Darko Marić je šutirao glavom a Brojičin paradom sprečava siguran pogodak.

Osetili su gosti da su blizu gola a onda na scenu stupa 93. minut utakmice. Maestalno dodavanje Maksimovića u prostor za Marića koji perfektno šutira preko Brojčina za 0:1 i veliku radost gostiju. Čuružani su već bili spakovali tri boda, jer je ostalo nešto manje od dva minuta do kraja utakmice, a onda brzo izveden aut, izbijena lopta na ivicu kaznenog gde se našao Aleksandar Vitanović koji izuzetno preciznim udarcem pakuje loptu u mrežu za 1:1 u 96. minutu.

Na kraju podela bodova i nezadovoljstvo gostujuće ekipe koja ima za čim da žali. Bili su blizu senzacionalne pobede. Domaća ekipa ”Proletera 1951” je zadovoljnija bodom, ali im je sada ugroženo prvo mesto ako drugoplasirani ”Susek” pobedi sve utakmice do kraja. Ostalo je još sedam utakmica do kraja prvenstva.