SRBIJA DEMOLIRALA KAZAHSTAN: Delfini BEZ MILOSTI, čekamo rivala u četvrtfinalu!

Srbija vaterpolo

Vaterpolisti Srbije savldali su Kazahstan u 3. kolu Svetskog prvenstva u Budimpešti rezultatom 22:3 (4:0, 8:1, 5:0, 5:2).

Delfini su već pre ovog meča obezbedili prvo mesto u grupi i direktan plasman u četvrtfinale. Tamo će im rival najverovatnije biti Hrvatska koja će premu svemu sudeći u doigravanje sa Gruzijom, ali sve će se precizno znati kada budu odigrane sve utakmice 3. kola.

Kazahstan je bio nedorastao rival Delfinima i pitanje pobednika nije se postavljalo nijednog momenta. Meč je bukvalno poslužio Delfinima kao šuterski trening pred ozbiljnija iskušenja. Najefikasniji kod Srbije bio je Strahinja Rašović sa šest pogodaka, a pratili su ga Nemanja Vico, Marko Radulović i Radomir Drašović sa po tri gola.

Srbija Vaterpolo

Sve golove za Kazahstan postigao je Srdjan Vuksanović.Srbija je od starta meča bila mnogo bolji protivnik, i već na kraju druge četvrtine je imala 11 golova prednosti.

Naši vaterpolisti su u nastavku meča nastavili sa dobrom igrom, nisu se opuštali, pa su na kraju pobedili sa 19 pogodaka razlike.