Srbija obezbedila finale i plasman na završni turnir Svetske lige

Vaterpolo Srbija

Vaterpolisti Srbije obezbedili su plasman na završni turnir Svetske lige.

Izabranici Dejana Savića savladali su Španiju nakon velike drame rezultatom 11:10 (3:1, 3:3, 4:3, 1:3) i plasirali se u finale evropskog dela kvalifikacija za plasman na finalni turnir Svetske lige

Najefikasniji u redovima “delfina” je bio Marko Radulović sa tri golova. Dušan Mandić, Nikola Jakšić i Strahinja Rašović su dodali po dva, dok su Nemanja Vico i Draško Gogov postigli po jedan.

Na suprotnoj strani bazena su najbolji bili Alvaro Granados i Mark Larumbe sa po tri.

Srbija je imala prednost od 10:7 u poslednoj deonici nakon čega su usledila tri brza gola Španaca i izjednačenje na četiri minuta do kraja. Gol odluke je postigao Nikola Jakić i potom više nismo videli golove puna dva minuta. Imali su protivnici naše selekcije i peterac, ali nisu uspeli da ga realizuju.

U drugom polufinalu su vaterpolisti Italije savladali u Podgorici Crnu Goru rezultatom 9:7 (1:2, 2:0, 4:3, 2:2) i u finalu će igrati sa Srbijom.