Srbija “slomila” Amerikance i trijumfalno krenula ka svetskom vrhu

Vaterpolo Srbija

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Sjedinjene Američke Države rezultatom 17:13.

Srbija je tako trijumfalno počela takmičenje na Svetskom prvenstvu u Mađarskoj. Pored Amerikanaca, sa Srbijom su još u grupi reprezentacije Katahstana i Australije.

Utakmica je obilovala golovima što pokazuje i sam rezultat, a najefikasnija je bila prva četvrtina u kojoj je viđeno čak deset golova! Taj period igre završen je rezultatom 5:5.

Drugu deonicu odlikovalo je par izjednačenja i smenjivanja u vođstvu, a prvo poluvreme je završeno rezultatom 8:7 u korist Srbije.

Delovalo je da će Srbija da slomi otpor Amerikanaca u trećoj četvrtini, ali Amerikanci nisu to dopustili – postigli su dva gola u finišu treće deonice i ponovo spustili prednost Srbije na samo jedan gol.

Ipak u četvrtoj četvrtini Srbija je odigrala dosta bolje nego u ostatku meča i odatle samo uvećavala prednost.

Meč je završen rezultatom 17:13.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Dušan Mandić sa četiri gola dok je Nikola Lukić postigao tri, kao i Strahinja Rašović. Na drugoj strani prednjačio je Aleks Boven sa četiri gola.