ŠTETA! Bukovčani NADOKNADILI tri gola zaostatka, pa poraženi nakon PENALA! Neverovatna partija Tomljanovića! Hajduk iz Beške ide u viši rang (FOTO ; VIDEO)

Bukovac Hajduk

U drugoj utakmici baraža za popunu Vojođanske lige Jug u Bukovcu su se sastali ”Fruškogorski partizan” i ”Hajduk” iz Beške a gosti su nakon boljeg izvođenja penala obezbedili plasman u viši rang.

Fruškogorski partizan 4-1 (pen 3-5) Hajduk

Ludnica u Bukovcu. Mnogobrojna publika uživala je u revanš utakmici baraža. Uspela je domaća ekipa ”Fruškogorskog partizana” da anulira rezultatski zaostatak iz prve utakmice i odvede utakmicu u penal seriju. Malo ko se na stadionu nadao ovakvom ishodu uzevši u obzir da su gosti iz Beške 15 minuta pre kraja utakmice imali sve u svojim rukama. Međutim, ulaskom Marka Tomljanovića u igru sve se promenilo. Za samo 15 minuta, postigao je dva gola i upisao asistenciju. Na kraju, nisu imali sreće nakon izvođenja penala pa je istorijska šansa propuštena.

Fr. partizan - Hajduk

Napadački je krenuo Bukovac od samog starta, znali su da bi rani pogodak otvorio utakmicu i da bi onda sve bilo u njihovim rukama. Međutim, odbrana ”Hajduka” znala je šta radi. Uspeli su da odole napadami i sačuvaju gol. Prvu ozbiljnu šansu domaćin je imao preko Poznanovića, ali je loše šutirao u završnici. Par minuta kasnije i Gadžić će imao dobru priliku ali je prebacio gol sa peterca. Gosti su probavali da ugroze gol udarcima sa distance, raspoloženi Lalić je bez poteškoća zaustavljao udarce. U 30. minutu nova dobra prilika za domaćina. Gužvu u kaznenom prostoru nisu iskoristili na najbolji mogući način pa je na kraju opravdano dosuđen faul nad čuvarom mreže Opačićem. Do poluvremena nije više bilo uzbuđenja.

Još više napadački je u drugom delu krenuo ”Fruškogorski partizan”. Znali su da pred sobom imaju samo još 45 minuta, krenuli su na sve ili ništa. Uspevaju da dođu do gola u 54. minutu nakon kaznenog udarca. Antonić je šutirao u gužvi a lopta pogađa igrača ”Hajduka” u ruku. Glavni arbitar je bez oklevanja pokazao na belu tačku. Neumoljiv je bio najbolji strelac Prve novosadske lige Dević Vladimir. Euforiju na tribinama vrlo brzo je utišao Gavrilović Slavko postigavši pogodak za 1:1 šest minuta kasnije. Iskoristio je lošu reakciju Antonića, ukrao je loptu a zatim obišao Lalića i pogodio praznu mrežu. Delovalo je da je tu kraj, da domaćin teško može da se vrati ali onda u igru ulazi Tomljanović Marko. Prolić je poslao dubinsku loptu do Tomljanovića koji ubacuje na peterac gde nogu postavlja Predrag Poznanović za 2:1, bio je to 73. minut utakmice. Isti igrač je zatresao i prečku dva minuta kasnije. Atmosfera dolazi do usijanja u 81. minutu kada je udarcem izvan kaznenog Tomljanović Marko povećao na 3:1 deset minuta pre kraja utakmice. Videlo se da je ”Hajduk” u nokdaunu, da su potpuno pali što je domaćin iskoristio. U 87. minutu Poznanović šalje visoku loptu iza leđa odbrane pravo do Tomljanovića koji preciznim udarcem uz pomoć stative postiže svoj drugi gol na utakmici za 4:1 i odvodi utakmicu u penale.

U penal lutriji nema favorita, a gromoglasna publika bodrila je domaću ekipu koja je bila na pragu istorijskog uspeha. Ipak, gosti su pogodili svih pet udaraca dok je sa druge strane tragičar Antonić koji je šutirao preko gola. Pobedonosni golsa bele tačke postigao je Boško Gajić!

Domaćin ima za čim da žali, malo im je falilo. Bili su bolji rival u ovoj utakmici za razliku od prvog duela gde je ”Hajduk” bio bolji. Na kraju ukupan rezultat 4:4 , ali penal lutrija je pripala gostima iz Beške 3:5. Beščani se nakon tri sezone vraćaju u Vojvođansku ligu, dok će ”Fruškogorski partizan” i naredne sezone igrati u Prvoj novosadskoj ligi.

Sudijska trojka

Sudijska četvorka: Bečanović Aleksandar, Lukić Dušan, Šavija Miloš i Stojčević Nemanja

Delegat utakmice: Alimpić Zoran

Ekipa ”Fruškogorskog partizana” iz Bukovca

Fruškogorski partizan: Lalić, Dević, Antonić, Roganović (od 61. Tomljanović), Klincov, Dević V, Gadžić (od 91. Dević J), Ilić (od 46. Prolić), Poznanović, Berić, Malinović (od 61. Kantar).

Ekipa ”Hajduka” iz Beške

Hajduk: Opačić, Gavrilović, Turčinović (od 87. Petrović), Gajić, Simunović, Gavrilović, Matić, Mitrović, Denković (od 43. Đorđević (od 82. Milenković)), Milosavljević, Prica (od 46. Mitrović).