TATRA JE ŽIVA: Tri gola iz prekida za važna tri boda! Evrogol Vurune nije bio dovoljan (FOTO ; VIDEO)

Petrovaradin Tatra

U okviru 22. kola Prve novosadske lige u Petrovaradinu su se sastali domaća ekipa ”Petrovaradina” i gostujuća ekipa ”Tatre” iz Kisača.

Petrovaradin 1-3 Tatra

Nije uspela domaća ekipa ”Petrovaradina” da prekine niz od dva poraza i vrate se na stari kolosek sa početka prolećnog dela prvenstva. Sa druge strane, gosti iz Kisača prekinuli su niz od pet poraza i upisali prvu ”trojku” u ovoj godini. Ujedno, ovo je prva pobeda ”Tatre” nakon 11 utakmica u kojima nisu izlazili kao pobednici.

Od početa utakmice videlo se da je domaćin manje raspoložen za igru. Gosti su sa više žara ušli u utakmicu što su i krunisali golom u šestom minutu utakmice. Nakon kornera i gužve u petercu, lopta je došla do kapitena Petra Petrovića koji šalje loptu u gol za 0:1. Trgnuo se domaćin nakon primljenog gola. Uzeli su loptu i počeli da guraju, međutim u završnici nisu imali ideju. Ipak, mladi Luka Vuruna vraća utakmicu na početak. Malo mu je trebalo da napravi pometnju u odbrani ”Tatre” i postigne gol. Uzeo je loptu na 40 metara od gola i solo prodorom izborio sebi prostor za šut i strašnim projektilom zakucao loptu u rašlje gola, igrao se 35. minut utakmice. Ipak, tri minuta kasnije novi šok za domaće. Ponovo prekid, ovog puta raspoloženi Adamek je izveo centaršut nakon faula i lopta ponovo pada u peterac. Nakon flipera lopta dolazi do Aleksandra Brankovića koji pakuje loptu u mrežu za 1:2. Probao je mladi Vuruna još jednim šutem da proba ponovo da svoju ekipu vrati u igru ali ovog puta čuvar mreže Šovljanski zaustavio je udarac.

U drugom delu domaćin je krenuo na sve ili ništa. Nekoliko puta probili su po desnoj strani ali nikog nije bilo u kaznenom prostoru kako bi završio napad. I rezervista Šimulija umakao je odbrani ”Tatre” i servirao loptu za Dugonjića koji je katastrofalno šutirao. I nakon perioda dominacije ekipe ”Petrovaradina”, gosti dolaze do trećeg gola. Ponovo korner i ponovo asistent Adamek kojem je ovo treća asistencija na utakmici. Lopta izbijena na stranu i nakon novog centaršuta lopta se odbija do Bagonja Alena koji pogađa za 1:3 u 71. minutu utakmice. I ovog puta loša komunikacija u odbrani domaćih kumovala je golu. Domaćin je nakon trećeg gola potpuno klonuo, pa su gosti u dva navrata preko napadača Sladića mogli da otklone sve dileme. Međutim, oba njegova udarca zaustavio je Ralić Đorđe. Domaćin je imao šansu iz slobodnog udarca, ali udarac Dugonjića otišao je iznad prečke. Više nije bilo uzbuđenja.

Na kraju izuzetno bitna pobeda ekipe ”Tatre” i važna tri boda u borbi za opstanak. Imaće priliku da naredne nedelje pred svojom publikom potvrde pobedu. Ekipa ”Petrovaradina” moraće što pre da konsoliduje redove jer već u subotu gostuju lideru, ekipi ”Fruškogorskog partizana” iz Bukovca.

Sudijska trojka: Kurtiši Denis, Kaplijev Petar i Čobanov Dejan

Delegat utakmice: Petrović Danilo

Sudijska trojka sa utakmice

Petrovaradin: Ralić, Domazetović, Senderak (od 46. Gardinovački), Knežić, Miščević, Erceg (od 46. Šimulija), Dugonjić, Pavkov, Kovačević, Mudrić (od 65. Mareščuk), Vuruna (od 72. Papuga).

Tatra: Šovljanski, Branković, Lončar, Petrović, Berić, Petrović A, Panović, Adamek, Malinović (od 88. Makovnik), Bagonja (od 90. Joković), Sladić (od 85. Krajčik).