TATRA ZALEČILA RANE! Kisačani ubedljivo savladali Fruškogorac. Kameničani oštećeni za penal? (VIDEO)

Tatra Fruškogorac

U 25. kolu Novosadske lige koje se po rasporedu igralo u sredu, sastali su se trećeplasirana Tatra iz Kisača i petoplasirani Fruškogorac iz Sremske Kamenice.

FK Tatra 6:0 FK Fruškogorac

Uspela je ekipa Tatre da posle tri vezana poraza ostvari pobedu i vrati se na ”pobednički” kolosek. Dočekali su na svom terenu dobru ekipu Fruškogorca koja je u ovoj utakmici bila ispod očekivanog nivoa što je dovelo do toga da se na kraju mreža gostujućeg gola zatresla čak šest puta. Već od prvog minuta domaćin je bio konkretniji i ofanzivniji i stvarao je šanse, dok su gosti pokušavali da povežu konce u veznim redu jer je zbog kartona izostao Sapundžić. Igrao se 32. minut kada je domaćin stigao do prvog gola. Korner je izveo Radin a nakon gužve u kaznenom prostoru najbolje se snašao Šmit koji je lukavo pogodio mrežu za 1:0. Šest minuta kasnije Đaković postiže prelep gol za 2:0, šutirao je sa preko dvadeset metara a mladi čuvar mreže Marijanac nije imao šanse. Mogli su gosti do iznjenačenja nakon kornera u 40. minutu utakmice, međutim Jevtić je šutirao preko gola.

Na početku drugog dela igre gosti su ponovo mogli do gola, ovog puta Vladimir Sapundžić nije bio dovoljno skoncentiran u završnici. Igrao se 50. minut utakmice kada je domaćin došao do trećeg gola , a kojoj je prethodila sporna situacija. U kaznenom prostoru oboren je Dragojlović a glavni sudija Čobanov Dejan nije se oglasio, domaćin je zatim iz kontranapada preko Radina povisio na 3:0. Raspala se igra Fruškogorca nakon trećeg gola pa domaćinu nije bilo teško da preuzme terensku inicijativu i postigne još tri gola. U 61. minutu Đaković postiže svoj drugi gol na ovoj utakmici a četvrti za ekipu Tatre. Ubojiti Grubović je ispratio lošu reakciju odbrane i pokupio ”ničiju” loptu za velikih 5:0. Tačku na utakmicu postavio je rezervista Marojević u 85. minutu pogodivši za konačnih 6:0.

Gosti iz Sremske Kamenice smatraju da su oštećeni u 50. minutu utakmice, a da li su oštećeni za kazneni udarac procenite sami:

Ekipa Tatre se ovom pobedom vratila na pobednički kolosek i sa minus tri zaostatka za drugoplasiranim Šajkašem 1908 iz Kovilja nastavlja poteru za pozicijom koja vodi u baraž. Narednu utakmicu idu u Gospođince gde će ih dočekati poslednjeplasirano Jedinstvo.

Sudijska trojka: Čobanov Dejan, Milutinović Mladen i Galamboš Dejan.

Tatra: Kosturanov, Šmit, Đorđević, Petrović, Živanović, Radin, Laković, Grubović (od 72. Ožvat), Svitić (od 72. Marojević), Đaković (od 83. Vrhovac), Apić.

Fruškogorac: Marijanac, Kukuruzović, Ušćumlić, Tucakov, Perović, Dragojlović, Petrović, Adamek (od 61. Zeković), Sapundžić V.(od 61. Branković) , Radaković, Jevtić (od 77. Panović).