TESNA POBEDA KAMENIČANA! Omladinac pokazao zube, imaju za čim da žale! (VIDEO)

Fruškogorac Omladinac

U nedelju su u okviru 26. kola Novosadske lige snage ukrstili Fruškogorac iz Sremske Kamenice i Omladinac iz Stepanovićeva.

FK Fruškogorac 2:1 FK Omladinac

Domaćin je žarko želeo da se iskupi za ubedljiv poraz u Kisaču koji je pretrpeo u prošlom kolu, dok su gosti došli po bodove koji su im preko potebni za opstanak. Gosti iz Stepanovićeva bolje su ušli u utakmicu, od samog starta pritisnuli su domaćina na svoju polovinu. Već u 14. minutu utakmice Omladinac dolazi do prednosti. Hernaus je poslao odličnu loptu iza leđa odbrani Fruškogorca, a Stojanović je to uspeo da iskoristi i postigne pogodak. Nastavili su gosti da prete, Žeželj je imao odličnu šansu da poveća prednost, međutim isprečio se čuvar mreže Marijanac. Pokušavao je domaćin da poveže konce, osetno je bilo odustvo veziste Dragojlovića pa je tranzicija u domaćoj ekipi bila nešto sporija. U 41. minutu utakmice u kaznenom prostoru ”svučen” je napadač Fruškogorca Radaković, glavni arbitar pokazao je na belu tačku. Neumoljiv sa bele tačke bio je Sapundžić Nikola, iako je golman Zeljković pročitao stranu. Pred kraj prvog dela igre Branković donosi preokret. Igrao se 45. minut, Adamek je poslao loptu na stranu do Brankovića koji je iskoska poslao loptu na peterac, lopta kači Vujičića i odlazi direktno u gol.

U drugom poluvremenu gosti su pokušavali da dođu makar do boda i može se reći da im je falilo sreće. U 60. minutu Stojanović je gađao iz slobodnog udarca, malo je falilo jer je lopta prošla tik pored stative. I rezervista Makarić je pokušao. Jako je šutirao ka golu Fruškogorca ali sa druge strane je bio raspoloženi golman Marijanac koji paradom ”kači” loptu što je bilo sasvim dovoljno da mreža ostane netaknuta. Nakon kornera mogao je Stojanović do svog drugog gola na ovoj utakmici, šutirao je glavom ali ponovo Marijanac sprečava siguran pogodak. Domaćin je u dva navrata pokušao udarcima sa distance da ugrozi gol Stepanovićeva. Sreća je pogledala Fruškogorac pred sami kraj utakmice, jer je Žeželj imao priliku za poravnanje rezultat. Ostao je sam neposredno ispred gola domaćih, šutirao je snažno ali ne i dovoljno precizno pa je lopta otišla malo iznad prečke. Na kraju nakon više od devedeset minuta igre ostalo je 2:1 za Fruškogorac koji je ovom pobedom nastavio niz bez poraza na svom terenu. Gosti iz Stepanovićeva potragu za novim bodovima nastaviće narednog kola kada dočekuju poslednjeplasirano Jedinstvo iz Gospođinaca.

Sudijska trojka: Jurišić Spasoje, Gaćinović Marko i Kalman Petar

FK Fruškogorac: Marijanac, Branković (od 83. Krpović), Kukuruzović, Perović, Tucakov, Petrović, Sapundžić N. , Adamek, Radaković, Sapundžić V. (od 71. Zeković) , Jevtić (od 90. Panović).

FK Omladinac: Zeljković, Martinović, Zečević, Pecelj, Vujičić, Maksimović, Hernaus, Stojanović, Žeželj, Subotić (od 68. Makarić), Jokić (od 49. Bakić).