TESNO U BORBI ZA OPSTANAK! Ispadaju tri ekipe?Foto-finiš i u Gradskoj ligi. (TABELE)

Novosadsak liga

Iza nas je 26. kolo Novosadske lige i 25. kolo Gradske lige Novi Sad.

U Novosadskoj ligi zakuvalo se u borbi za opstanak. Gledajući dešavanja u ligama ”iznad” vrlo je izvesno da će se povećati broj ekipa koje će ispasti u najniži stepen takmičenja. Do sada se znalo da će sigurno ispadati jedna ekipa, eventualno dve, međutim nije isključeno da će se tri poslednjeplasirane ekipe naredne sezone takmičiti u nižem stepenu takmičenja. U tom slučaju, gledajući tabelu Novosadske lige dolazi se do zaključka da je čak pola lige ”ugroženo”. U šest bodova razlike nalazi se sedam ekipa, a ostalo je samo četiri kola do kraja. Novosadski Borac uspeo je da slavi u Đurđevu sa 1:2 i uz nova tri boda pobegne na jedanaesto mesto. Petrovaradin je dodao gas i ”zbrisao” sa dna tabele na poziciju broj dvanaest. Dinamo je u košijskom derbiju savladao Jugović iz Kaća i praktično ih poslao u borbu za opstanak bez obzira što su trenutno na poziciji broj devet. Ostale ekipe iz donjeg dela tabele nisu uspele da osvoje bodove u ovom kolu, favoriti su uspešno došli do pobeda.
Ako bi se u ovom trenutku završilo prvenstvo u svim stepenima takmičenjima iz Novosadske lige ispali bi Jedinstvo iz Gospođinaca, ŽSK iz Žablja i Omladinac iz Stepanovićeva. No, ostalo je još četiri paklena kola pred nama, i žestoka borba za svaki bod.

Tabela Novosadske lige nakon 26.kola

U Gradskoj ligi ništa novo, konkurenti za najviši plasman igraju bez greške. Sirižani su na svom terenu rutinski savladali Železničar iz Novog Sada. Goste je načeo Vukelja u devetom minutu utakmice, a konačnih 4:0 postavio je Tanasić u 82. minutu utakmice. Bačka iz Begeča došla je do nova tri boda već nakon pola sata igre, jer je utakmice prekinuta u 30. minutu pri rezultatu 0:5. Susečani su savladali Titel sa 3:0. Odolevali su gosti sve do 61. minuta kada je za domaćina dosuđen penal. Precizan sa bele tačke bio je Starčević. Četvrtoplasirani Vinogradar iz Ledinaca deklasirao je na svom terenu ekipu Čeneja sa 9:0. Het trik postigao je Milosavljević.