TOMLJANOVIĆ BRŽI OD ZVIŽDUKA! Večiti derbi u malom pripao Partizanu! Neverovatan preokret, Popin nije izdržao(FOTO, VIDEO)

Fr. partizan 3:2 Crvena Zvezda

Jedanaesto kolo Prve novosadske lige otvorila je utakmica u Bukovcu između domaćeg ”Fr. partizana” i ”Crvene Zvezde” iz Novog Sada.

Uspeli su domaći fudbaleri da nakon neverovatnog preokreta dođu do nova vredna tri boda. Gosti su bolje ušli u utakmicu, rastrčali su se od samog starta i pokazali da neće biti lak plen. Za domaće prvi je pripretio Antonić, šutem iz slobodnog udarca sa velike distance. Ubzo nakon njega nakon prekida i Klincov je probao glavom, ali bezuspešno. Igrao se 10. minut, nakon kornera izbačena je lopta izvan kaznenog , loptu je pokupio Hajrizi i uputio udarac ka golu domaćih ali lopta je po sudijskoj proceni pogodila u ruku defanzivca Kantara. Kazneni udarac izveo je Stanković, bio je precizan i doneo svojoj ekipi prednost od 0:1. Sredinom prvog dela igre domaćin je došao do izjednačenja, međutim, Dević je bio u nedozvoljenoj poziciji prilikom dodavanja od strane Tomljanovića. U 39. minutu brz kontranapad gostiju, loptu u prostor dobija Stanković koji izlazi sam pred Georgijevića i lukavim udarcem upućuje loptu u mrežu za 0:2. Bila je prisutna neverica na licu domaćih, ništa im nije išlo za rukom. Poslednji napad u prvom delu igre imali su domaći, u kazneni prostor sa loptom ulazi Gadžić koji pada nakon klizećeg starta defanzivca ”Crvene Zvezde” a glavni arbitar Nikolić još jednom pokazuje na belu tačku. Precizan sa bele tačke bio je Dević, iako je Popin imao loptu na ruci, uspela je nekako da se provuče u mrežu, 1:2 u 47. minutu.

U drugom poluvremenu domaćin je kreuo na sve ili ništa, nije bilo više vremena za kalkulacije. Uglavnom nakon kornera stvarali su šanse domaći. Iz drugog kornera pogođena je stativa gola ”Crvene Zvezde”. Gosti su stvarali šanse iz kontranapda, Stanković je oprobao udarac sa daljine. Sredinom drugog dela Gadžić dobio loptu na pet metara, ali njegov udarac osujetio je fantastični Popin. Par minuta kasnije, i udarac Čergića paradom je zaustavio Popin. Maljurić je oprobao svoj udarac sa velike distane, nezgodan udarac uz dosta muke zaustavio je Georijević. Osetan je bio pad ritma na sredini terena izabranika Orlović Vase. Kako se bližio kraj utakmice domaćin je sve više preuzimao inicijativu i stezao obruč oko gola. U 80. minutu nakon magičnog dodavanja Tomljanovića, strelac prvog gola Dević sa visine penala pogađa za 2:2. Deset minute nade da domaćin može do preokreta. Bližio se kraj, mirisalo je na remi ali na isteku 89. minuta Tomljanović postiže gol za delirijum u Bukovcu. Dević je uputio udarac, odlični Popin je uspeo da obrani ali na odbijenu loptu natrčava Tomljanović i preciznim udarcem donosi preokret 3:2. U nadokadni vremena nije bilo ništa ozbijnije.

Iako ekipa Fr. partizana nije blisatala u ovoj utakmici, evidentno zbog istrošenosti zbog prošlonedeljne utakmice u Đurđevu, uspeli su ipak da upišu nova tri boda i nastave poteru za prvoplasiranim TSK-om. Sa druge strane, gosti imaju za čim da žale. Deset minuta ih je delilo makar od boda.