UBEDLJIVA pobeda Proletera sa Slane bare! Gosti se dobro držali ali posustali u nadoknadi (VIDEO ; FOTO)

U okviru 21. kola Druge novosadske lige na Slanoj bari su se sastali ”Proleter 1951” i ”Čenej” a domaća ekipa ubedljivo je slavila.

Proleter 1951 8-1 Čenej

Iako su mnogi očekivali ubedljivu pobedu domaće ekipe ”Proletera” jer je razlika u kvalitetu velika, malo je falilo da utakmica uđe u dramatično drugo poluvreme. Gosti su od starta krenuli defanzivno, da probaju da odole naletima domaćina i da iz eventualne kontre ugroze gol ”Proletera”. Dobro su se branili sve do 26. minuta utakmice kada je Vitanović načeo mrežu ”Čeneja”. Na iznenađenje svih prisutnih, gosti nisu pali nakon primljenog gola. Nastavili su igraju i nakon spleta srećnih okolnosti došli do izjednačnja. Šima Emanuel uputio je dubinsku loptu daleko na polovinu domaćina, a mladi čuvar mreže Gavrilović loše je procenio let lopte i lopta ga je doslovno preskočila. Uspeo je mlađani golman da na liniji zaustavi loptu ali je na nju onda naleteo Brzak Goran kojem nije bilo teško da sa svega pola metra pogodi mrežu za izjednačenje. Igrao se 31. minut utakmice. I kada je delovalo da ćemo na pauzu otići pri nerešenom rezultatu, nastupio je ponovo Vitanović koji je u 46. minutu preciznim udarcem u bliži ugao doveo ”Proleter” do nove prednosti. Dva minuta kasnije na 3-1 je povisio Saša Drakulić.

U drugom poluvremenu ista slika kao i u prvom delu igre. Potpuna terenska inicijativa domaće ekipe, kružili su oko kaznenog prostora ”Čeneja” i vrebali novu šansu za gol. U 52. minutu glavni arbitar dosudio je penal za domaćina a odgovornost je preuzeo Paprić koji je nije uspeo da zatrese mrežu. Promašio je čitav gol, čime je donekle i ispravljena nepravda lako dosuđenog kaznenog udarca. Ipak, novi gol pao je u 67. minutu kada je spletom nesretnih okolnosti Salonski pogodio svoju mrežu. Tri minuta kasnije Saša Drakulić postiže svoj drugi gol na utakmici. Defanzivac Popović je takođe postigao dva gola. Prvi je postigao u 83. minutu kada je snažnim i preciznim udarcem zakucao loptu u gol, a drugi je rutinski poslao loptu u mrežu na isteku 87. minuta. Konačnih 8:1 ponovo je delo autogola jer je i Paulinji takođe pogodio svoj gol u nameri da zaustavi udarac.

Verni navijači

Ubedljiva i važna pobeda ”Proletera 1951” koji je ovom pobedom i dalje na plus četiri u odnosu na prvog pratioca koji ima utakmicu manje. Ostalo je još devet kola do kraja, kada ćemo i definitivno znati ko će biti novi član Prve novosadske lige.

Sudijska trojka: Paštar Dušan, Kovačević Dragan i Lojanica Nikola

Delegat utakmice: Čokanica Srđan

Sudijska trojka sa utakmice

Proleter 1951: Gavrilović, Popović, Paprić, Erbez, Suvajdžić, Petković (od 70. Spiridonović), Vitanović (od 59. Ćeha), Drakulić, Tepić (od 59. Latković), Mijić (od 70. Spasojević), Kavčić (od 70. Rašiovan).

Čenej: Maletić, Dragin, Rogić, Prole, Lukić (od 45. Plavšić), Kalaba (od 46. Vilotijević), Stojković, Šima (od 46. Tojagić), Brzak (od 73. Paulinji), Salonski (od 73. Mićin), Radosavljević.