Na Vimbldonu je 1926. godine zaigrao sin srpskog velikoposednika, koji nosi titulu utemeljitelja tenisa na našim prostorima. Njegovim žilama je tekla bogataška krv, školovao se u inostranstvu i tenis zavoleo u Švajcarskoj, gde za tri godine nikada nije bio poražen. Njegovo ime je Đorđe-Goga Dunđerski.
Poznat kao muškarac za kojim su žudele Novosađanke i pola francuske rivijere, bio je čak tri puta šampion Švajcarske (1924–1927) i pobednik međunarodnog prvenstva Jugoslavije u tenisu.
Đorđe Dunđerski je nakon svoje teniske karijere i lutanja po svetu, odlučio 1951. godine da oženi Nančiku Stefanović iz Srbobrana.
Kao što danas Novak Đoković ispisuje istoriju, tako je Goga Dunđerski davne 1924. godine ušao u teniske anale kao prvi teniser koji je pod zastavom Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca učestvovao na Olimpijskim igrama. Imao je čast da predstavlja Kraljevinu SHS, na današnjem Dejvis kupu, 1927. godine, ali su u Zagrebu su poraženi od Indije 0:3.
Godine braka, godine razvoda
Đorđe Dunđerski je nakon svoje teniske karijere i lutanja po svetu, odlučio 1951. godine da oženi Nančiku Stefanović iz Srbobrana. Tokom 17 godina braka sa kćerkom popa, Dunđerski je rasprodao svoje nasledstvo i “skrckao” svu ušteđevinu iz švajcarske banke, dok na kraju nije iskočio kroz prozor na kući i pobegao pravo za Novi Sad. Daleko od očiju žene, Goga je uživao u hotelima, a na sudovima vodio teške sporove sa njom.
Brakorazvodna “žurka” bila je holivudski film- sala se orila od optužbi da ga Nančika vara sa radnicima koji su radili na njivi, a ona nije ostajala dužna te je Đorđa optužila da je rasipnik koji novac troši na kafane i pogrešne ljubavnice.
Jedino i poslednje utočište
Nakon što nije imao šta više da potroši, proda ili ima u svom nasledstvu, Nančika ga smešta u starački dom. Tokom svih godina nije imao nijednu posetu. Umro je 1983. godine, u staračkom domu u Futogu.
Sahranjen je bez sprovoda i ikakvog obeležja. Grob teniskog asa i člana jedne od najbogatijih porodica u Vojvodini i Srbiji nema ko da poseti.
nsuzivo.rs