Kada rezervišete mesto u avionu, verovatno vam nije prva misao koje od njih je najbezbjednije, zar ne?
Tada gledamo koliko ima mesta za noge, gde je prolaz i gde su toaleti i izlazi. Ali, kada pričamo o najbezbjednijim sedištima, u pitanju su ona koja inače nisu toliko popularna.
Statistika kaže da je putovanje avionom najbezbjedniji način prevoza, pa je tako šansa za fatalni ishod jedan prema 205.552 nasuprot jedan prema 102 u automobilu.
Jedno istraživanje magazina TIME obuhvatilo je podatke o avionskim nesrećama iz 35 godina i pokazalo je da je najmanja stopa smrtnih ishoda bila u sredini poslednjih redova – 28% nasuprot 44% kod sedišta u sredini aviona. A takođe, nije dobro biti ni blizu prolaza ni do prozora, već je najbezbednije u sredini, pod uslovom da ne dođe do zastoja prilikom evakuacije, ali to zavisi i od vrste nesreće i vrste aviona. Piloti su trenirani da umanje opasnost prilikom prinudnog sletanja što više mogu, ali ponekad ni oni ne mogu da utiču na to. A statistički gledano, veći avioni su bezbedniji, ali to takođe povlači mnoge proračune i sve na kraju zavisi od samog trenutka u kome se nesreća desi.
portalanalitika/citymagazine
I koje je mesto najsugurnije u avionu?/? Pobogu ljudi, cita li neko to sto nam objavljujete? Ni pocetka, ni sredine ni kraja. O pravopisnim i stamparskim greskama ne vredi ni pisati u komentarima.