KK Vojvodina pobedila Beovuka

Pravi triler viđen je na meču između Beovuka i Vojvodine u 11. kolu KLS, a ponovo je sjajan finiš crveno – belih odlučio pobednika.

Opet su Novosađani, kao i na prethodnom gostovanju ( protiv Tamiša) dozvolili domaćinu solidnu zalihu nakon prvih 10 minuta, ali onda su Novosađani zaigrali u svom stilu: brzo, agresivno sa tranzicijom i velikim brojem napada i iz minuta u minut su topili prednost Beograđana.

Tri minuta pre kraja imali su domaći šest poena viška (86:80), ali onda se upornost crveno – belih isplatila. Usledilo je izjadnačenje, pa vođstvo Vojvodine nakon trojke Stojanovića (87:89). Matijašević je pogodio jedno slobodno bacanje, Janjić trojku, pa je za tri poena bio precizan i bek Beobuka Dragović. Na 44 sekunde pre kraja, ispostaviće se, postavljen je konačan rezultat, jer poena više nije bilo. Vojvodina je uspela da se odbrani i dođe do vrlo vredne, pete pobede u šampionatu.

Izvor: kkvojvodina.rs