Претрага
Претрага
Close this search box.

“NSpatrol” i JGSP udružili snage: Kazne za sve koji parkiraju automobile na autobuskim stajalištima

Foto: JGSP Novi Sad

Vozači JGSP „Novi Sad“ svakodnevno se u svom poslu suočavaju sa velikim problemom na autobuskim stajalištima i „žutim“ saobraćajnim trakama, gde građani nepropisno zaustavljaju i ostavljaju putničke automobile, kao i taksi vozila van zakonom dozvoljenog iskrcaja putnika.

Onemogućavanjem ulaska autobusa na stajališta, usporava se javni gradski prevoz i sav saobraćaj u gradu. Uz to, ugroženi su i putnici koji ne mogu nesmetano i bezbedno da uđu i izađu iz vozila, a produžava im se i vreme provedeno u javnom prevozu.

Služba NSpatrol od maja meseca pomaže da se reši ovaj problem, a danas smo ispratili jedan obilazak saobraćajnica vozilom NSpatrola, koje prikuplja video materijal i na efikasan način uočava vozače koji čine prekršaje, te automatizuje pokretanje prekršajnih postupaka.
Apelujemo i dalje na učesnike u saobraćaju da svojim savesnim ponašanjem pomognu da se omogući bezbedno saobraćanje i korišćenje usluga javnog prevoza u Novom Sadu i da se zaustavljaju i ostavljaju svoje automobile samo na propisanim mestima.

nsuzivo.rs

Tagovi:

31 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare
Gost
Pop
02.11.2023 14:17

A šta je sa parkiranjem vozila i dostavnih vozila na Taxi stajalištima koja taxisti uredno plaćaju.

Gost
Nemanja
02.11.2023 17:37
Odgovori  Pop

A šta je sa teksi vozilima koji parkiraju ispred ulaza u dvorište zgrade, da ne može da se uđe? Koji parkiraju na privatnom parkingu i odu u kafić, a nedaleko imaju i taksi stajalište? Uvek se nađe neko “a šta je sa…”.. Tako da…

Gost
Dusan
04.11.2023 14:03
Odgovori  Nemanja

Nista trubes i pomere se .. nevidim oko cega tolika drama…ja sam jos vwca bud sto citam ovo

Gost
Sale
03.11.2023 08:06
Odgovori  Pop

A šta je sa txistima koji staju i cekaju poziv gde treba i gde ne treba? Ne da ima katasrofa taxista nego uzas!

Gost
Posmatraš
03.11.2023 22:48
Odgovori  Pop

Gosn taksista, mnogo ste bahati i ponašate se kao da ste centar sveta u saobraćaju. Umesto da budete primer drugima, vi se ponašate sve onako kako ne bi trebalo.

Gost
SNS Uzivo
02.11.2023 15:01

Jel to malo pred izbore da prost svet pomisli kako se nesto promenilo? 🙂

Last edited 3 Meseci Ranije by SNS Uzivo
Gost
Aleksa
02.11.2023 16:06

Od kada komunalna policija sme da kontroliše na javnoj saobraćajnici saobraćaj? Valjda je i autobusko stajalište deo saobraćajnice? Po kom zakonu? Samo pitam.

Gost
Roli
03.11.2023 15:46
Odgovori  Aleksa

Kako ne znaš,ko sprovodi zakone u drzavi

Gost
Test
02.11.2023 20:04

Kupite mašinu od parking servisa, ova vaša ne radi nikako

Gost
Izzy
02.11.2023 21:41

Sta cemo mi pesaci,biciklisti i ostali???Jer vozila se Svuda parkiraju,u Ns vise pesacki ni ne postoji od silnih zgrada i dodjosa,koji rade sta hoce,nasa lepa drzava jel?

Gost
Ana
03.11.2023 06:35
Odgovori  Izzy

Od dodjoša kažeš…? E pa koliko ja znam, a svaki dan koristim auto, od bahatih biciklista koji jure i biciklističkim stazama, kao i putevima bez da pogledaju levo i desno mi se smučilo. Projure biciklom preko pešačkog prelaza. U civilizovanim državama preko pešačkog se predje peške, držeċi bicikl pored sebe, a ne u punoj brzini. A to dodjoši nisu veċ tvoji domaći iliti domoroci, NS bahato pleme…! A tek motoristi koji jure izmedju kola. Bahati domaċi….! Kultura kažeš? A pešaci koji prelaze preko pešačkog buljeċi u telefon? Domaċa sirotinja domorodačka, autohtona…! Samo bogati dodjoši krše pravila je li, sa kolima?… Učitaj još »

Last edited 3 Meseci Ranije by Ana
Gost
Ceki
03.11.2023 17:08
Odgovori  Ana

Da li ste Vi tog bahatog biciklistu ili pešaka koji bulji u telefon prelazeći ulicu pitali da li su iz Novog Sada ili su došli iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Rusije, Ukrajine, Beograda itd pa se nastanili u Novom Sadu a mi ih otvorenog srca prigrlili kao da su “domoroci” kako nas Vi nazivate?

Gost
Dule
04.11.2023 14:53
Odgovori  Ana

Da si bio u nekoj civilizovanoj državi znao bi da motri svuda jure u zuje okolo…a vozači automobila im čak i ostavljaju prostor da budu prvi na semaforu,što kod nisa nikad nije slučaj od vas bahatih vozača

Gost
Vozač busa
02.11.2023 23:02

Stajalište kod mosta slobode puno parkiranih auta,nešto ne vidim da ih neko kažnjava.

Gost
Milos
03.11.2023 06:39

Kao Taxista kazem da stajemo gde stranka pozove a ne mi kako hocemo i to su zadrzavanja od minut dva. Ne od po 10-20 minuta kako to rade putnicka vozila, guzve po gradu su sve veci problem zato sto ne krecete na zeleno nego cekate ljubicasto svetlo. Telefoni sminkanje i ostalo ostavite za kod kuce. Ne dajete jedni drugima prestrojavanja al bitno da su vam poluotvorena usta dok razmisljate ko je koga u zadruzi. Podjite od sebe pa nesto pricajte o taksiju. I generalno naucite da vozite jer ste isti kao vozaci iz RU,KI,IN,ZR.

Gost
serMudro
03.11.2023 09:36
Odgovori  Milos

Dodaj slkbodno i SO,a dobrim delom i BP…ja ne znam kako ti ljudi žive u saobraćaju i ti što si ti nabrojao,pa to je totalni debilizam,otvoreno i svesno ide u makaze i mrtav ladan čeka da stane i onaj što ga obilazi i onaj u sulrotnom smeru da magare prođe,a od zapucavanja i ne poštovanja po gradu da ne spominjem…Beograd je divljina od broja vozila,ali kad daš žmigavac nema šanse da te ne pusti da se prestrojiš,u NS dodaju gas da se ne ubaciš…a telefon od oet vizača 4 koriste u toku toku vožnje,oešaci,biciklisti redovno,to sve neki biznismeni u pokretu… Učitaj još »

Gost
Bobi
03.11.2023 10:56
Odgovori  Milos

A ulica Hilandarska? Vecito je blokirana jer taksisti kada nemaju mesta na stajalisti parkiraju se na ulici. Moze stranka da trazi sta hoce, taksista treba da stane gde moze a na da blokira saobracaj. Svuda ima kukolja, problem je kada je kukolj u vecini, na zalost kod taksista je tako…

Gost
Marko
03.11.2023 16:57
Odgovori  Milos

BP si zaboravio

Gost
semtex
03.11.2023 21:37
Odgovori  Milos

Problem je što treba da stajete gde smete po zakonu,a ne gde stranka hoće…koga boli qrac uopšte za ono što hoće stranka na javnom mestu!?

Gost
Posmatraš
03.11.2023 22:52
Odgovori  Milos

Gosn taksista, sedi jedan. Sve vas treba vratiti najpre u saobraćajne škole. Čuj stranka traži, pa da stranka traži da udariš nekoga, to bi onda trebalo da uradiš po toj logici. A ta zadržavanja od minut dva prave kolaps u saobraćaju. Samo kazna, pa nazad na polaganje.

Gost
Dragan
03.11.2023 07:21

Trebalo bi ukinuti žute trake jer ih vozači GSPa ne koriste bolje je da obeleže parking mesta na njima

Gost
Dok
03.11.2023 08:11

Što “treba akcija”, nije li svaki vozac u auto skoli naucio da se ne parkira na autobuskom stajalistu, ta”akcija” bi trebala biti svakodnevna .

Gost
Mile
03.11.2023 08:30

Naravno, ovo ne važi za “Guzonje i njihove sinove”! Za njih zakon ne važi! Da mogu ušli bi i u kafiće i druge objekte sa džipovima!

Gost
Zabrinut
03.11.2023 13:06

U bre,pa u ovoj drzavi vlada zakon…….

Gost
Goran
03.11.2023 14:50

..Parkinga nema,definitivno!!! Ali svi koji su davali dozvole za izgradnju zgrada i slično neka se dobro zapitaju šta su im davali,gde i koliko površine jer oduzeti su nam i biciklisticke staze i trotoari i zelene površine itd..

Gost
Stevan
03.11.2023 19:31

Šta je sa vozilima komunalne milicije, komunalne inspekcije, pa i saobraćajne policije, kada zastanu na..dva..tri minuta, ispred pekare..marketa.. da kupe sebi (recimo) doručak ?!

Gost
Nikola
03.11.2023 19:43

Samo me interesuje gde su ta propisana mesta? Jesu to možda svi oni prebukirani parkinzi i oni koji su nekada bili pa se preko njih izgradilo more zgrada koje ne ispunjavaju uslove za gradnju a koje takođe nemaju dovoljan broj parkinga. Budite iskreni pa kažite koliko su podmićivanja uticala na nedostatak parkinga u ovom nekad lepom gradu. Lepotu grada ne čine led lampe i tržni centri nego ta prostranost i konfor koji je nekad postojao.

Gost
Banderas
04.11.2023 00:37

Pravda za divlnake,nelegalne taxiste, bahate, bezobrazne čobane, ljudi potpisaćemo peticiju podrške stoki koja parkira u žutim trakama, bus stajalištima, na trotoarima,pešačkim prelazima..
Nećemo da budemo normalni,hoćemo da ostanemo stoka, živeo nered, haos, kriminal,lopovluk

Gost
Snežana
04.11.2023 07:59

Kako je lako kažnjavati… Da ste napravili parking u svakom kvartu ljudi bi imali gde ostaviti auto. Najlakše je zidati zgradu na zgradu i uzimati novac bez razmišljanja gde će se svi ti ljudi parkirati. Nije ovo novi problem, već decenijama unazad

Gost
Dusan
04.11.2023 13:51

Nekog smeju da pomere nekog ne smeju…uvek bilo…to da smo svi isti i imamo ista prava, hahahaha

Gost
Dusan
04.11.2023 14:01

Malo smo skrenuli sa teme…prvo nisam ni taxista ni vozac gsp,ali sta je sa bahatim vozacima autobusa koji voze ljude kao krompire,tu nema jel moze da krene sa stanice ili ne od guzve …on je dao zmigavac i misli da je zasticen kao beli medved u tenku…a tenk nije njegov a vrlo dobro znamo kakvih sve ima vozaca gsp,samo mi nije jasno jel moguce da tamo nema testiranje na p.a.s i alkohol ili im jave na vreme… tako da nije samo problem u taxistima i dostavljacima oni jure svoj posteni dinar,a sto se bahati ovaj vozac busa njemu plata ista… Učitaj još »

Povezane vesti