Orlići su u finalu savladali Island, Srbija osvaja B diviziju Evropskog prvenstva

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije (igrači do 20 godina), osvojili su B diviziju Evropskog prvenstva, pošto su u finalu savladali Island sa 81:67.

Izabranici Vladimira Jovanovića tako su krunisali odlične partije na završnom turniru B divizije Evropskog prvenstva.

Nakon tesne pobede nad Letonijom u četvrtfinalu, Srbija je pregazila Estoniju, da bi Island bio poslednja prepreka do zlatne medalje.

Srbija je samim plasmanom u finale izborila prolaz u A diviziju Evropskog prvenstva.

Već u prvoj četvrtini Srbije je nagovestila da postoji velika razlika u klasi dve selekcije.

Nakon 10 minuta košarke, “orlići” su vodili sa sedam poena, ali usledio je odgovor protivnika.

Island dobija drugu četvrtinu sa 22:16, pa se na poluvreme otišlo samo sa jednim poenom prednosti za Srbiju.

Ipak, u trećoj i četvrtoj četvrtini Srbija je igrala odlično, pogotovo u odbrani, koja bi potom otvarala nešto lakše pozicije i poene našem timu.

U finišu meča, izabranici Vladimira Jovanovića stekli su ubedljivu dvocifrenu prednost, koju su bez ikakvih problema odbranili.

Najefikasniji u redovima Srbije bili su Paunović sa 17, Kovačević sa 15 i Medarević i Musikić sa po 14 poena.

Kod Islanda istakli su se Arnason sa 19 i Peturson sa 11 poena.