ANDRIGA BRŽI OD SUDIJSKOG ZVIŽDUKA: Kameničani izbegli PRVI ovosezonski poraz! Sirižani imali TRI BODA u džepu (FOTO ; VIDEO)

Sirig Fruškogorac

U okviru 12. kola Prve novosadske lige u Sirigu se odirgao derbi između dve ekipe koje pretenduju za najviši plasman, ”OFK Siriga” i ”Fruškogorca” iz Sremske Kamenice.

OFK Sirig 1-1 Fruškogorac

Derbi je opravdao ulogu. Iako se očekivala veća poseta na tribinama u Sirigu, broj posetilaca je bio dovoljan da ovakva utakmica ispuni svaki epitet derbija. I jedni i drugi su igrali napadački fudbal, promašili po nekoliko stopostotnih šansi i na kraju svakome po bod. Kameničani svakako zadovoljniji, jer su prvi ovosezonski poraz izbegli u poslednjim sekundama utakmice.

U prvih 15 minuta utakmice nije bilo većih uzbuđenja. I jedni i drugi opipavali su puls i gledali kako diše protivnik. Igralo se uglavnom na sredini terena, sa malo rizika. Prvu ozbiljniju šansu na utakmici imali su gosti, Radaković je soloprodorom izborio poziciju za šut ali je njegov udarac otišao pravo u Šovljanskog. Dva minuta kasnije na drugoj strani je mogla da usledi kazna. Vukašin Tatić je dobio loptu na tacni, ali njegov udarac prohujao je pored stative. Isti igrač je i par minuta kasnije imao stopostotnu šansu, ali ovog puta njegov udarac zaustavio Rankov. Poslednji period prvog poluvremena pripao je domaćinu, a Prodanov je takođe promašio odličnu šansu. Za kraj prvog dela igre gosti su još jednom pripretili, Radaković je još jednom šutirao ali bezuspešno.

Na početku drugog dela odlična šansa za ”Sirig”. Šutirao je Kojović nakon okreta a lopta je i ovog puta prošla pored stative. Gosti su vrlo brzo uzvratili na drugoj strani. Prvo je Ćurko probao udarcem iz prve nakon centaršuta ali je izblokiran. Pet minuta kasnije najbolja šansa za ”Fruškogorac”. Radaković je izbacio Popadića koji izlazi sam pred Šovljanskog, ali iskusni čuvar mreže je još jednom izašao kao pobednik. Smenjivale su se šanse iz minuta u minut. Ponovo su sirižani pripretili, šutirao je kapiten Kojović ali i njegov udarac odlazi poreg gola. Pa onda ponovo ”Fruškogorac” ima dve šanse. Prvo je po ko zna koji put šutirao Radaković, a nakon njega i Krpović. Da ”Sirig” ne dođe do prednosti pobrinuo se čuvar mreže Rankov u 69. minutu utakmice, zaustavivši odličan udarac Petrovića glavom nakon centaršuta. Šansa Petrovića kao da je naslutila pogodak. U 72. minutu nakon odličnog prodora Polića i povratne lopte do Ivanovića koji uspeva da je prosledi do Ljubiše Vukelje koji snažnim udarcem iz prve šalje loptu u mrežu za 1:o! Domaćin je stao sa igrom nakon prednosti. Mogli su biti kažnjeni vrlo brzo, ali je Pavlović poslao loptu u spoljni deo mreže. U 88. minutu odlična šansa za goste. Centaršut Dragojlovića i udarac Tucakova koji odbija Šovljanski. Ipak, u 93. minutu gosti dolaze do gola. Korner je izveo Dragojlović, Tucakov skače ispred Šovljanskog koji loše zahvata loptu i ona pada na nogu Andreju Andrigi koji je šalje u mrežu za konačnih 1:1 i opštu radost gostujućih igrača i malobrojne publike.

Na kraju po bod i jednima i drugima. Sirižanima su izmakla sva tri boda i drugo mesto na tabeli, dok je ekipa iz Sremske Kamenice u poslednjem momentu izbegla poraz i nastavila seriju bez poraza koja sad iznosi 12 utakmice.

Sudijska trojka: Sekulić Marko, Milovanović Radenko i Radić Stefan

Delegat utakmice: Kovačević Zoran

OFK Sirig: Šovljanski, Rajačić, Narančić (od 61. Brežnjak), Petrović, Ivanović, Bogojević (od 61. Vukelja), Mijić, Kosić, Prodanov, Kojović (od 93. Vulić), Tatić (od 70. Polić).

Fruškogorac: Rankov, Paunić (od 55. Krpović), Petrović, Andriga, Tucakov, Ranisavljević, Glišić (od 61. Dragojlović), Popadić (od 71. Pavlović), Radaković, Lakić (od 55. Ćurko), Malešević.