ARGENTINA JE PRVAK SVETA! Kakvo finale! Gaučosi nakon penal serije do boginje, het-trik Mbapea nije bio dovoljan (VIDEO)

Argentina prvak

Posle nestvarne utakmice, produžetaka i penal serije, Argentina je treći put u istoriji postala šampion sveta pošto je u finalu Svetskog prvenstva pobedila Francusku!

Ni het-trik Kilijana Mbapea nije pomogao Francuzima da izbegnu poraz, a milioni fanatičnig Argentinaca slave Lionela Mesija, dvostrukog strelca u finalu koji se titulom prvaka sveta približio statusu najboljeg fudbalera svih vremena.

Argentina je bolje ušla u utakmicu, već u 6. minutu imali su dobru šansu ali je udarac otišao pravo u Lorisa. Nije bilo većeg uzbuđenja sve do 23. minutu kada je u kaznenom prstoru oboren Di Marija a glavni arbitar pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo kapiten gaučosa Lionel Mesi koji je bio precizan. Potpunu terensku inicijativu Argentinci su još jednom naplatili, odličnu akciju započeo je Mesi koji je fanstastičnim dodavnjem izbacio loptu na krilo a u završnicu ušao Mek Alister koji dodavanjem na drugu stativu pronalazi Di Mariju koji pogađa za 2:0 u 36. mnutu utakmice.

Gol Di Marije za povećanje prednosti:

U drugom delu igre Argentinci su i dalje bili bolji rival. Tek u 68. minutu utakmice, Francuska je uputila prvi udarac ka golu Martineza, ali ne dovoljno precizan. Tri minuta kasnije probao je i Mbape. Igrao se 80. minut utakmice kada je u kaznenom Argentine Otamendi sa leđa povukao Muanija. Precizan sa bele tačke bio je Mbape, čijim golom se Francuska vratila u igru.

Tri minuta kasnije Galski petlovi dolaze do poravnanja. Fantastičnu akciju u gol je pretvorio još jednom Mbape. U nadoknadi vremena, Lionel Mesi mogao je da reši pitanje pobednika ali je njegov udarac u 97. minutu osujetio Loris.

Gol Mbapea za poravnanje:

U produžetcima igrao se otvoren fudbal. Obe ekipe su želele da dođu do gola. U 105. minut utakmice odlično dodanje Mesija, Martinez nije pretvorio u gol. Oklevao je kod šuta. Minut kasnije, Lautaro Martinez imao je stopostotnu šansu, udarac je otišao pored gola.

U drugom delu nastavka Mesi je doneo novu prednost svojoj ekipi. Mek Alister je šutirao, Loris zaustavio udarac ali lopta stiže do kapitena Argentine koji pogađa za 3-2. Delovalo je da je to sve od finala, međuti, u 117. minutu još jedan penal za Francusku. Lopta je pogodila Montijela u ruku, a Mbape je sa bele tačke postigao het-trik.

Gol Mesija za novu prednost:

Usledila je penal drama iz koje su Argentinci izašli kao pobednici. Martinez je u drugoj seriji odbranio penal Komanu, a u trećoj je Čuameni šutirao pored gola, dok su za Argentinu redom pogađali Mesi, Dibala, Paredes i Montijel.