BARAŽ: SOFEKS na korak od Prve novosadske lige! Hrabri ‘’Železničar’’ nije izdržao! (VIDEO)

U okviru baraža za popunu Prve novosadske lige u prvoj utakmici koja je bila na programu u petak sastali su se ‘’Železničar’’ sa Stare detelinare i ‘’Sofeks’’ iz Futoga.

Železničar 1-4 Sofeks

Hrabra ekipa ‘’Železničara’’ žestoko se borila i ruku na srce, namučila favorizovanu ekipu ‘’Sofeksa’’. Iako je domaćin došao do rane prednosti, gosti su uspli da preokrenu i naprave lepu prednost pred revanš meč.

U utakmicu bolje je ušao domaćin, koji je već u 12. minutu došao do prednosti. U kaznenom prostoru oboren je Baljinca a glavni arbitar bez oklevanja pokazao je na belu tačku. Siguran izvođač bio je Aleksandar Lavrek. Usledio je period igre u kom su potpunu dominaciju imali gosti. Ređale su se šanse fudbalera ‘’Sofeksa’’ a najzaslužniji što je mreža domaćin bila sačuvana bio je čuvar mreže Lužaić. Ipak, u 34’ minutu gosti dolaze do izjednačenja. Bubulj je šutirao a lopta se od stative odbila u srce kaznenog prostora gde je usamljen ostao Veljko Marinković kojem nije bilo teško da pošalje loptu u gol.

Na početku drugog dela opao je ritam utakmice a uspavanku je prekinuo Veljko Marinković svojim drugim golom na utakmici. Odlično se izborio za šut i zatresao mrežu za 1:2 u 61. minutu utakmice. Mogao je domaćin već u narednom napadu da se vrati u igru i dođe do izjednačenja ali odlično dodavanje Vidakovića Marko u gol nije pretvorio Vidaković Danilo. Udarac je otišao preko gola. Pitanje pobednika, praktično je rešeno u 85. minutu. Marinkovićev udarac odbranio je Lužajić, ali na odbijenu loptu natrčao je Uroš Kutanjac postigavši pogodak za 1:3. Tačku na utakmicu, u nadoknadi vremena postavio je Veljko Marinković svojim trećim golom na utakmici.

Nema sumnje da fudbaleri ‘’Sofeksa’’ imaju kapitalnu prednost pred revanš utakmicu koja je na programu u utorak 18. juna sa početkom od 18.00 časova na stadionu u Futogu.

Sudijska trojka: Kaplijev Petar, Radić Stefan i Milutinović Mladen.

Delegat utakmice: Pezer Goran.

FK Železničar: Lužaić, Vidaković M, Spajić, Kurešević, Lončar, Baljinca, Predojević, Savin, Jovanović, Lavrek, Milosavljević.

FK Sofeks: Ivić, Popović, Popadić, Šumar, Štrbac, Kutanjac, Marinković, Milić, Bubulj, Sofranin, Ðerić.