BARAŽ ZA VFL JUG: Srem ima KAPITALNU prednost pred revanš! Težak zadatak za SIRIŽANE! (FOTO ; VIDEO)

U okviru prve utakmice baraža za popunu Vojvođanske fudbalske lige Jug u Sremskim Mihaljevcima sastali su se ”Srem” i ”OFK Sirig” iz Siriga, a domaća ekipa ima osetnu prednost pred revanš utakmicu.

Srem 2-0 OFK Sirig

Kako to obično biva na kraju sezone, za ulazak u ”četvrtu” ligu sastali se se drugoplasirana ekipa iz Sremske lige i drugoplasirana ekipa iz Prve novosadske lige. Žreb je odredio da se prva utakmica igra u Sremskim Mihaljevcima, dok se revanš igra četiri dana kasnije u sredu u Sirigu.

Pred krcatim tribinama i po izutetno toplom vremenu sastali su se FK ”Srem” i OFK ”Sirig”. Od starta utakmice domaćin je diktirao tempo. Fizički su bili dominantniji u duelima i kontrolisali su sredinu terena. Pravili su domaći fudbalera ”Srema” ozbiljne probleme po desnoj strani, više puta uspeli su da uđu u kazneni prostor ali povratnu loptu nije imao ko da isprati. Terenska inicijativa došla je na naplatu u 33. minutu utakmice. Lopta je došla do Saše Novića koji je izborio poziciju za šut i sa nekih 18 metara preciznim udarcem savladao nemoćnog čuvara mreže Vojvodića za 1:0 i delirijum na krcatim tribinama. Isti igrač je par minuta kasnije probao udarac i slabijom levom nogom, ali šut nije bio dovoljno precizan. Mogao je domaćin da duplira prednost pred kraj prvog poluvremena, ali Đilas nije bio dovoljno skoncentrisan u završnici.

Na samom početku drugog poluvremena odlična šansa za domaće. Cvetković je odlično prošao po strani i odličnim dodavanjem pronašao Bogdana, koji nije šutirao kako je zamislio pa je pogodio samo spoljni deo mreže. Prvi udarac ekipa ”OFK Siriga” ka golu domaćina uputila je u 55. minutu, Polić je šutirao pravo u ruke čuvara mreže Kneževića. Sličnu akciju izveli su gosti ali ovoga puta šut je uputio Đanković. I ovoga puta, udarac je išao pravu u golmana. Sredina drugog dela pripala je gostima koji su uspeli da povežu konce a domaćin je imao sreće da u 75. minutu gosti ne dođu do poravnanja. Napadač ”plavih”  Đanković odlično se izborio za šut, lopta je na putu do gola zakačila defanzivca domaćih, na kraju zatresla se ”samo” prečka gola. I kada je delovalo da će domaćin u revanš ići samo sa jednim golom prednosti, usledio je odličan centaršut Javorca a lopta na drugu stativu stiže do Zorana Komazeca koji postavlja nogu i udarcem iz prve povećava prednost na 2:0 u 86. minutu utakmice. Do kraja utakmica, gosti su još pripretili iz prekida, ali je udarac Đankovića i ovoga puta osujetio čuvar mreže Knežević.

baraž

Uspela je domaća ekipa ”Srema” da pobedi na svom terenu i da sa lepom kapitalnom prednošću hladnije glave ide na revanš utakmicu. Sa druge strane, fudbaleri ”OFK Siriga” imaju težak ali ne i nemoguć zadatak pred sobom. Ostalo je još devedeset minuta, a koji će definitivno biti novi član Vojođanske lige Jug saznaćemo u sredu.

Sudijska četvorka: Erdeljan Veselin, Vukas Saša, Stanić Petar i Nešić Mate.

Delegat utakmice: Muratović Radislav.

FK Srem baraž

FK Srem: Knežević, Bogojević, Javorac (od 89. Bajlović), Cvetković, Matić, Bogdan (od 69. Stefanović), Komazec, Jeličić, Gmizić, Đilas (od 80. Štetić), Nović.

OFK Sirig baraž

OFK Sirig: Vojvodić, Narančić, Brežnjak, Petrović, Vesović (od 79. Vujanović), Soldat, Kojović (od 63. Grujičić), Kosić, Đanković, Burka, Polić.