BEGEČANI NA PRAGU NOVOSADSKE LIGE! Gol Pavlova u 89. minutu za podelu bodova! (VIDEO)

Begeč

Juče su na programu bile utakmice 28. kola Gradske lige Novi Sad, u Begeču se igrao derbi kola između drugoplasirane Bačke i trećeplasiranog Suseka.

FK Bačka 1:1 FK Susek

Begečani su golom Rajka Pavlova u samoj završnici utakmice došli do zlata vrednog boda, boda koji ih dva kola pre kraja ostavlja na plus četiri u odnosu na Susek. Ovim rezultatom najviše je profitirala ekipa OFK Siriga koja je sada i zvanično novi član Novosadske lige za sezonu 2022/2023.

Domaćin je prvi pripretio. U prvom minutu utakmice Plavišić je odlično šutirao ali je golman Brojčin paradom spasao siguran pogodak. Nakon toga potpuna inicijativa Suseka. Od samog starta krenuli su ofanzivo, znajući da im samo pobeda igra ulogu i da mesta za kalkulisanje nema. Ređali su se napadi po levoj strani preko Bakoša, koji je zadavao glavobolju odbrani Bačke. U 24. minutu Rapić je mogao da donese prednost Suseku, uputio je udarac ka golu nakon gužve u kaznenom ali se na golu isprečio defanzivac domaćih. Par minuta kasnije ponovo nakon kornera prete gosti. Rankov je probao makazicama, lopta je stigla do Tomića koji glavom nije uspeo da uputi udarac u okvir gola.

Na početku drugog dela igre Susek je uspeo da naplati bolju igru. Slobodan udarac sa dvadesetak metara u gol je pretvorio Celin Đorđe, odlično je šutirao. Čuvar mreže Bačke Mandić samo je pogledom ispratio udarac. Tek nakon primljenog gola, domaćin je počeo da igra. Preuzeli su terensku inicijativu i počeli da stvaraju šanse. U 60. minutu Rokvić je mogao da donese poravnanje, međutim sa pet metara prebacio je gol. Imao je i Leđanac dve solidne šanse ali oba udarca su otišla pored gola. U 75. minutu usledio je petominutni prekid utakmice zbog pražnjenja dela tribine, tek nakon više od pet minuta glavni arbitar Nikolaš dozvolio je da se igra nastavi. Bližio se kraj utakmice, gosti su odolevali napadima i zadovoljno trljali ruke sa ”punim” plenom, ali računicu je poremetio Pavlov golom u 89. minutu. Ristivojević je izveo aut, loptu niko nije ispratio u kaznenom i stigla je do Palova koji je bio na drugoj stativi, udarcem iz prve matirao je Brojčina za 1:1 i erupciju oduševljenja na stadionu u Begeču. Mogao je Plavšić da donese preokret i sva tri boda u nadokadni vremena, no, šutirao je u ruke Brojčinu.

Veliki bod za izabranike Egeljić Miloša koji su zadržali poziciju broj dva i sada dva kola pre kraja imaju četiri boda više od Suseka.