BEZ GOLOVA I U KAĆU: Jugović pokazao zube! Kameničani moraju da se zadovolje bodom ( FOTO ; VIDEO)

Jugović Fruškogorac

U derbiju 14. kola Prve novosadske lige u Kaću su se sastali ”Jugović” i ”Fruškogorac” iz Sremske Kamenice.

Jugović 0-0 Fruškogorac

Utakmica je završena bez pobednika, a teško je reći ko je zadovoljniji bodom. Domaćin je pokazao zube i žestoko namučio goste. Kaćani su čak i bili stigli do gola, ali je neposredno pre šuta dosuđen faul u napadu. Gosti iz Kamenice nisu uspeli da ostvare bitnu pobedu kako bi se zadržali na drugom mestu, ali ako je za utehu, ni nakon 14 utakmica nemaju poraz.

Videlo se od starta da neće biti mnogo lepog fudbala u Kaću. Teren je bio u relativno lošem stanju, a veći deo utakmice se vodila rovovska borba na sredini terena. Gledajući sa strane, jako je malo šansi uopšte i bilo na utakmici. Početnu inicijativu domaćih prekinuo je šut Stajića koji je šutirao daleko preko gola. Par minuta kasnije, najbolja šansa za ”Fruškogorac” u ovoj utakmici. Radaković je maestralno štiklom proigrao Dragojlovića koji nije uspeo da uputi udarac ka golu, u poslednji čas je zaustavljen. Domaćin je pokušavao iz brzih kontranapada preko mladog Kasapovića da dođe do gola. Upravo je u jednoj takvoj akciji Nikolić zamalo zakasnio na drugoj stativi.

Na početku drugog poluvremena domaćin dolazi do gola, ali je neposredno pre udarca u gol glavni arbitar dosudio faul u napadu. Usledio je žestok revolt domaćih, smatrajući da su oštećeni i da faula nije bilo. No, glavni arbitar je ostao pri svojoj odluci da je došlo do saplitanja defanzivnog igrača ”Fruškogorca” (situacija na 01:20 snimka). Gosti su zagospodarili sredinom terena u poslednjoj četvrtini utakmice. Ali prave šanse za gol nije bilo. Najbolju priliku imao je Lakić. Njegov udarac lako je ukrotio čuvar mreže Srdanović. Do kraja utakmice nije bilo više uzbuđenja.

Na kraju svakome po bod. Kameničane je ovaj remi koštao drugog mesta, jer su konkuretni ostvarili pobede i preskočili ih na tabeli. Kaćani su još jednom pokazali da su ozbiljna ekipa, koja ima glavu i rep i da nikome neće biti lako u Kaću!

Sudijska trojka: Duvnjak Dejan, Čobanov Dejan i Radić Stefan

Delegat utakmice: Jovanović Zoran

Jugović Kać

OFK Jugović: Srdanović, Gavrilov, Potkonjak (od 58. Nikolić M.), Vuletić, Srdić, Kasapović (od 58. Mudri) , Babić, Igračev (od 30. Nikolić), Sabo, Ilić (od 73. Pantelić), Gvozdenović.

Fruškogorac

Fruškogorac: Rankov, Paunić, Petrović (od 62. Lakić), Tucakov, Andriga, Glišić, Stajić, Popadić (od 74. Ranisavljević), Radaković (od 62. Krpović), Malešević i Dragojlović (od 46. Ćurko).