BLICKRIG KOVAČEVIĆA! Cement do prvih bodova u novoj sezoni! Sudija prestrogo pokazao crveni karton? (VIDEO)

Cement Beocin

U okviru drugog kola Prve novosadske lige sastali su se Cement iz Beočina i Crvena Zvezda iz Novog Sada.

FK Cement 2:0 FK Crvena Zvezda

Fudbaleri Cementa iz Beočina uspeli su na svom terenu da osvoje prva tri boda u novoj takmičarskoj sezoni. Od samog starta utakmice videlo se da će utakmica biti tvrda, što se na kraju i obestinilo. Obe ekipe su ušle obazrivo, bez prevelikog rizika. Igralo se uglavnom na sredini terena, a šanse su stvarane uglavnom udarcima sa distance. Iako je bilo izuzetno malo šansi, obe ekipe su imale prilike da postignu gol. Najizgledniju šansu za gol domaćin je imao na isteku 40. minuta. Lukaja je glavom spustio loptu na penal, a Poznanović slabašno šutirao pravu u ruke Popina. Ipak, najbliži golu domaćin je bio na isteku prvog dela igre, centarhalf Milovanović uputio je udarac skoro sa pola terena, a čuvar mreže novosadske Zvezde uz dosta muke ”čupa” loptu iz rašlji.

U drugom delu domaća ekipa krenula je agresivnije u nameri da što pre postigne gol. To im je i pošlo za rukom u 56. minutu utakmice. Lukaja je odlično obradio loptu u kaznenom prostoru i na prosledio loptu Kovačeviću kojem nije bilo teško da sa svega nekoliko metara zatrese mrežu za 1:0. Nije prošlo ni dva minuta, a domaći su povećali prednost. Na scenu ponovo stupa Kovačević koji je odlčnim udarcem sa distance postigao efektan gol za 2:0 u 58. minutu utakmice. Gostima su sve nade ugašene u 62. minutu utakmice. Nakon sporne situacije u kaznenom prostoru Cementa, sudarili su se Marić i Milovnaović. Vidno izrevoltiran jer je bio ubeđen da je prvi stigao do lopte i da je sudija morao da pokaže na belu tačku, uputio je oštre kritike glavnom arbirtu koji ga je isključio iz igre direktnim crvenim kartnom. Spornu situaciju možete pogleda ti u 01:40 minutu snimka. Nakon toga domaćin je rutisnki priveo utakmicu kraju.

Poslušajte izjave golmana Mandić Miloša i Popin Srđana nakon utakmice.

Sudijska trojka: Kizić Jovan, Čobanov Dejan i Milutinović Mladen

Delegat utakmice: Rajičić Miloš

FK Cement: Mandić, Peković, Varga, Zelić, Poznanović (od 75. Srdanović), Zvekan(od 40. Zeljković), Kovačević, Lukaja, Milovanović (od 67. Radulović), Ćuk, Mijailović.

FK C. Zvezda: Popin, Milak, Živković, Marković D , Marković M, Hajrizi (od 84. Srdanović), Nikolaš (od 63. Jovanov), Maljurić, Stanković (od 63. Marković M), Stojanović (od 78. Roksandić), Marić.