BLICKRIG PETROVARADINA: Pobeda za bezbrižnije proleće, OFK Futog vodio pa ispustio prednost! Dva poništena gola (FOTO, VIDEO)

Futog Petrovaradin

Prolećno izdanje Prve novosadske lige zvanično je počelo, a u okviru 16. kolu sastali su se ”OFK Futog” i ”Petrovaradin”.

OFK Futog 1-3 Petrovaradin

U Futogu su se sastale dve ekipe iz donje polovine tabele. I jedni i drugi ušli su oprezno u ovu utakmicu jer su samo tri boda donosila vredan kapital i plovidbu u mirniju luku. Podela bodova malo koga bi zadovoljila, a na kraju gosti iz Petrovaradina odlaze kući pevajući.

Viđena je uspavanka u prvom poluvremenu utakmice. Taktično nadmudrivanje protivnika i opipavanje kvaliteta. Tek po koja šansa na obe strane. Prvi je pripretio domaćin kada je Stevanovski uputio nezgodnu loptu koja je mogla da prevari gostujućeg čuvara mreže, međutim, uz dosta muke Ralić je uspeo da spreči pogodak. Gosti su sredinom prvog dela igre najbolju šansu imali preko Pavkova, oprobao je udarac sa tridesetak metara a lopta je prošla pored stative. I novajlija Kovačević je za ”plave” iz Petrovaradina oprobao šut, ali neprecizan.

U drugom poluvremenu potpuno drugačija slika. Ekipa ”Petrovaradina” krenula je na sve ili ništa, mnogo agresivnije i da proba da reši pitanje pobednika u uvodim minutima drugog dela. Prvu šansu imao je Mudrić, njegov udarac otišao je pored gola. Visio je gol ”OFK Futoga” dobrih deset minuta. Ređale su se šanse a čak u dva navrata zatresla se mreža domaćih, ipak, oba gola su poništena. Prvo je nakon prekida dosuđena ofsajd pozicija, a par minuta kasnije nešto lošiju intervenciju golmana Petrovića iskoristio je Kovačević, no, glavni arbitar dosudio je prekršaj nad golmanom. Kako to obično biva, nakon neiskorišćenih šansi sledi kazna. Nakon prekida najviši u skoku bio je defanzivac ”OFK Futoga” Boris Ardalić koji je glavom samo sproveo loptu u mrežu za 1:0 u 66. minutu utakmice. Nije se dugo čekalo na odgovor ”Petrovaradina”, usledio je blickrig. Prvo je nakon kornera ponovo Đorđe Kovačević iskoristio lošiju reakciju čuvara mreže i zakucao loptu pod prečku za 1:1 u 69. minutu. Minut kasnije, majstorskim udarcem, mlađani Luka Vuruna doneo je preokret, 1:2!

Domaćin je nakon drugog primljenog gola potpuno pao a to su umeli da iskoriste ”plavci”. Nesporazum u odbrani iskoristio je Mudrić, ukrao je loptu a zatim uz malo sreće nasamario Petrovića za konačnih 1:3. Igrao se 77. minut utakmice. Mogao je domaćin da smanji prednsot pet minuta pre kraja, ali rezervista Čuković nije bio dovoljno precizan glavom.

Ovom pobedom, fudbaleri ”Petrovaradina” nalaze se na poziciji broj deset sa 19 osvojenih bodova, dok domaća ekipa ”OFK Futoga” ostaje na 13 bodova.

Sudijska trojka sa utakmice: Spasoje Jurišić, Zoran Dragoljević i Dejan Čobanov

Delegat: Zoran Jovanović

OFK Futog: Petrović, Medić, Sakač, Stevanovski, Medić M (od 57. Čuković), Čepić, Martić (od 73. Babić), Sirar (od 82. Geri), Vulić, Ardalić (od 82. Dragutinović), Šapić (od 82. Kovač).

Petrovaradin: Ralić, Sladojević (od 73. Torbica), Knežević (od 84. Senderek), Knežić, Šimulija, Vasić, Dugonjić (od 65. Stefanović), Pavkov, Kovačević, Mudrić (od 84. Pena), Erceg (od 46. Vuruna).