BRAVO! Andrija Mihajlović osvojio bronzu na Evropskom prvenstvu u Novom Sadu

Andrija Mihajlović, juniorski reprezentativac Srbije u rvanju, osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za rvače do 20 godina koje se održava u Novom Sadu.

Andrija Mihajlović je na putu do bronze u kategoriji do 87 kilograma grčko-rimskim stilom u osmini finala pobedio Gulijeva iz Azerbejdžana, a u četvrtfinalu je bio bolji od Grka Papasa. U polufinalu je poražen od Bolkvadzea iz Gruzije, koji je potom osvojio titulu šampiona Evrope, a u borbi za treće mesto Mihajlović je pobedio Vojčeha Ivanovskog iz Poljske sa 2:1. Treba istaći da je ovo bila prva medalja za naše rvače na juniorskim šampionatima Evrope posle 11 godine, što samo po sebi dovoljno govori o značaju ovog odličja.

Srpski rvači nastavili su tako sa odličnim rezultatima na međunarodnoj sceni, a ovog leta posle srebra Stevana Kojića, koji je na kadetskom šampionatu Evrope osvojio srebro, ovo je još jedna medalja koja je potvrda izvanrednog stručnog rada u Rvačkom savezu Srbije i dokaz da srpsko rvanje ima svetlu budućnost.