BREJK CRVENE ZVEZDE! Stojanović i Stanković pogodili za tri boda, Fruškogorac u krizi (FOTO ; VIDEO)

Fruškogorac Zvezda
FK Fruškogorac 0-2 FK Crvena Zvezda

U okviru 13. kola Prve novosadske lige u Sremskoj Kamenici sastali su se domaći ”Fruškogorac” i ”Crvena Zvezda” iz Novog Sada.

Fruškogorac 0-2 Crvena Zvezda

Prvi ovosezonski poraz Fruškogorca na svom terenu, a drugi u tekućoj sezoni. Uspeli su gosti iz Novog Sada da prekinu niz od dva poraza i trijumfuju u Sremskoj Kamenici. Na teškom terenu odigrana je prava muška utakmica. U prvih petnaest minuta utakmice igralo se uglavnom na sredini terena, pokušavali su i jedni i drugi da se adaptiraju na mekanu travnatu podlogu. Tek u 17. minutu prvu priliku imao je domaćin, udarac Baletića nije imao željeni intenzitet. Igrao se 28. minut kada su gosti došli do prednosti. Maljurić je poslao loptu do Đerića a on ju je uneo u kazneni i škloskim dodavanje pronašao Stojanović Gorana koji ubacuje loptu u gol za 0:1. Mogao je domaćin vrlo brzo da uzvrati oreko Sapundžić Nikole ali siguran pogodak sprečio je gostujući čuvar mreže Popin Srđan. Pet minuta kasnije još jedna odlična šansa za Kameničane, nakon kornera lopta je došla do Radakovića koji je odlično šutirao ali se na liniji isprečio Marković Darko. Gosti su svoj drugi udarac ka golu Fruškogorca imali u 40. minutu, sa velike udaljenosti šutirao je Stanković.

U drugom poluvremenu očekivalo se da domaćin krene na sve ili ništa, prostora za kalkulaciju nije bilo. Međutim, ekipa ”Crvene Zvezde” se odlučno i taktički branila i čekala svoju šansu. U 50. minutu Krpović je dobio loptu na levoj strani ali je njegov udarac iz prve otišao preko gola Popina. Imali su gosti priliku da ranije reše pitanje pobednika, centaršut na drugu stativu nije realizovao Marković. Pokuašavao je domaćin da dođe do gola, ali bezuspešno. Nakon lepe kombinacije, u kaznenom prostoru se našao Vladimir Sapundžić, ali i njegov udarac bio je slabašan. U 70. minutu, rezervista Adamek ostavio je loptu za Krpovića koji je snažno šutirao ali pravo u Popina. A onda u 76. minutu novi šok za domaćina. Gosti su nakon kornera došli do 0:2, Stanković je glavom pogodio sa desetak metara. Najbolju šansu do kraja utakmice ”Fruškogorac” je imao preko Tucakova, raspalio je po lopti sa 25 metara a lopta je prošla pored stative.

Vratilo se ekipi ”Crvene Zvezde” za dve prethodne utakmice u kojima su bili dostojni protivnici ali na kraju ipak poraženi od prvog dvojca na tabeli. Domaća ekipa ”Fruškogorca” sad već ozbiljnije kaska za vrhom i više ništa nije u njihovim rukama po pitanju borbe za najviši plasman.