BUKOVAC NEOSVOJIVA TVRĐAVA! ”Fr. partizan” se pobedom vratio u borbu za vrh!Kaćani još jednom poraženi na gostovanju (FOTO, VIDEO)

Bukovac Kać
Fr. partizan 3-0 Jugović

Derbi kola Prve novosadske lige odigran je juče u Bukovcu a domaći ”Fruškogorski partizan” slavio je sa tri nula.

”Fr. partizan” 3-0 ”Jugović”

Bukovčani su još jednom potvrdili da je gostovanje u Bukovcu nemoguća misija, ovog puta pokleklao je trenutni lider na tabeli na tabeli ”Jugović” iz Kaća. Domaćin je otvorio utakmicu na najbolji mogući način. Poveli su pogotkom Tomljanovića u 3. minutu. Nakon kornera lopta je izbačena na ivicu kaznenog, a Tomljanović preciznim udarcem šalje loptu u gol za prednost od 1:0. Gosti nisu pali u igri, već su krenuli svim silama u napad i stvorili više odličnih šansi koje nisu naplatili. Đekić je spojio sa golom Putnika a ovaj je šutirao pravo u čuvara mreže Šurlana koji je istrčao van kaznenog na ovu loptu. Signalizirali su gosti glavnom arbitru igranje rukom golmana van kaznenog, ali iskuskni arbitar Štumpf nije mislio tako. U 15. minutu utakmice, desni bek ”Jugovića” Đaković probio je po desnoj strani i prosledio loptu do Đekića koji odlično šutira sa ivice kaznenog i pogađa stativu. Igrao se 26. minutu kada su gosti imali najbolju šansu na utakmici. Milojević je poslao loptu u prostor do mlađanog Putnika koji ponovo beži domaćoj odbrani i ponovo izlazi sam ispred Šurlana ali i ovog puta domaći čuvar mreže sprečio je siguran pogodak. Kako to obično biva nakon promaša usledila je kazna. Dević je namestio nišanske sprave i preciznim udarcem iz slobodnog udarca povećao prednost na 2:0 u 38. minutu utakmice.

U drugom delu utakmice opao je ritam. Klinoc je glavom pokušao nakon kornera, udarac glavom je otišao preko gola. Odlična razmena pasova Stojanovića i Prolića nije pretvorena u gol, udarac Stojanovića bio je slabašan. Imali su gosti u 75. minutu odličnu šansu da se vrate u igru i unesu rezultatsku neizvesnost u poslednjih petnaest minuta utakmice. Nakon kornera lopta je preletela sve igrače ”Fr. partizana” i došla na drugu stativu pravo na glavu Vuletića koji nije uspeo da je usmeri u gol. Nije više bilo ozbiljnih šansi sve do nadoknade vremena. Faul iskosa izveo je strelac prvog gola Dević, a na petercu se našao rezervista Podraščanin koji je glavom postavio konačnih 3:0.

Domaća ekipa ”Fr. partizana” ovom pobedom prebolela je prošlonedeljni poraz i sa nova tri boda vratila se u trku za vrh tabele. Trenutni lider na tabeli pretrpeo je drugi poraz ove sezone, a i ovog puta poraženi su na gostovanju. Poslušajte izjave strelca drugog gola Dević Vladimira i trenera gostujuće ekipe Milana Trninića.