BUKOVAC SILOVIT: Ubedljivom pobedom uhvatili priključak za vrhom! Dva gola Poznanovića (FOTO ; VIDEO)

Fr. partizan Crvena Zvezda

U okviru 12. kola Prve novosadske lige u Bukovcu su se sastali ”Fruškogorski partizan” i ”Crvena Zvezda” sa Vidovdanskog naselja.

Fruškogorski partizan 6-0 Crvena Zvezda

Iako je domaća ekipa ”Fruškogorskog partizana” bila favorit pre ove utakmice, nije se očekivala ovako ubedljiva pobeda. Gosti jesu došli vidno oslabljeni bez par standardnih igrača, pružili su dobar otpor u prvom delu ali u drugom poluvremenu usledio je veliki pad u igri.

Mogli su gosti da dođu do prednosti nakon udarca Petrovića, lopta je nezgodno odskočila u neravnom petercu a čuvar mreže Lalić je teškom mukom uspeo da zaustavi udarac. Domaćin je pet minuta kasnije bio blizu pogodka, zatresla se stativa. Ipak, uspeli su da dođu do prednosti u 19. minutu. Dević je izveo aut, a na drugoj stativi se uz dosta muke snašao Predrag Poznanović. Uspeo je da sprovede loptu u mrežu. Nošalantnost u odbrani domaćih ”Zvezda” nije uspela da kazni, mladi Amidžić je slabašno šutirao. U 35. minutu domaćin je duplirao prednost. Dević je uputio kvalitetan centaršut a na drugoj stativi ostao je usamljeni Boris Gadžić koji je rutinski pogodio mrežu za 2:0. Mogao je centarfor crno-belih da povisi prednost, ali je uputio loš udarac ka golu Kosturanova.

Na početku drugog dela, gosti su sa dva nerezonska udarca pripretili. U 52. minutu fantastična akcija koju je počeo Dević, odigravanje petom Gadžića krunisana je fantastičnim pogodkom Poznanovića. U 63. minutu u kaznenom prostoru je oboren Dević a dosušen je kazneni udarac. Odgovornost je preuzeo Miroslav Klincov koji je izuzetno precizno i snažno poslao neodbranjiv udarac. Vladimir Dević je u 73. minutu upisao još jednu asistenciju. Centaršut je u gol pretvorio rezervista Dušan Srdanović. Glavom je pogodio dalji ugao gola. Slična akcija viđenja je tri minuta kasnije. Ovoga puta aut je izveo Paprić a kapiten Dejan Dević se najbolje snašao u kaznenom prostoru. Glavom je postavio konačnih 6:0.

Rutinska pobeda ekipe ”Fruškogorskog partizana” koja se sa ova tri boda i uz povoljne rezultate iz ostalih utakmica popela na treće mesto i sada samo tri boda zaostaju za prvoplasiranim ”Šajkašem 19o8” iz Kovilja. Novosadska ”Crvena Zvezda” upisala je deveti ovosezonski poraz. Trenutno se nalaze na 13 mestu sa samo osam osvojenih bodova.

Sudijska trojka: Kurtiši Denis, Kukuda Ivan i Dragojlović Vojislav

Delegat utakmice: Rabrenović Aleksandar

Fr. partizan: Lalić, Dević, Malinović (od 71. Kantar), Klincov, Paprić, Gadžić, Jovetić (od 55. Srdanović), Tomljanović (od 46. Janić), Poznanović (od 71. Komazec), Dević V, Jevtić (od 55. Antonić).

Crvena Zvezda: Kosturanov (od 82. Barjaktarović), Milak, Bošnjak, Mijić, Dušanić, Petrović, Lučić, Amidžić (od 46. Hajrizi), Banjac (od 74. Uvaček), Muratović (od 69. Bandić), Marić.