BUKOVČANI SIGURNI NA SVOM TERENU: Oslabljeni gosti nisu uspeli da pruže veći otpor! Prelep gol GADŽIĆA! (FOTO ; VIDEO)

U okviru 23. kola Prve novosadske lige u Bukovcu su se sastali ”Fruškogorski partizan” i ”ŽSK” iz Žablja.

Fruškogorski partizan 4-1 ŽSK

Utakmica koja nije imala veliki rezultatski značaj iako domaćin i dalje ima matematičke šanse za jedno od prva dva mesta. Gosti vidno oslabljeni, sa šestoricom omladianca u startnoj postavi pokazali su zube, ali više od pruženog nisu mogli.

Prvi do gola stigli su gosti, ali je isti poništen zbog ofsajd pozicije. Domaćinu nije dugo trebalo da uzvrati na isti način. U 7. minutu utakmice u kaznenom prostoru oboren je Kaurin. Odgovornost je preuzeo Strahinja Čergić koji je bio neumoljiv sa bele tačke za 1:0. Gosti su još jednom došli do gola, međutim, i ovoga puta pogodak je poništen zbog ofsajd pozicije. U 30. minutu utakmice domaćin je povećao prednost. Odličnu povratnu loptu Devića iskoristio je Boris Gadžić koji je unutrašnjim delom stopala pogodio nebranjeni deo gola. Čuvar mreže Savanović ništa nije mogao.

U sedmom minutu drugog poluvremena, iskusni Boris Gadžić postiže svoj drugi gol na utakmici. Majstorski je iskoristio istrčavanje čuvara mreže, i sa preko 30 metara lob udarcem prebacio Savanovića i zatresao mrežu za 3:0. Bio je to 52. minut utakmice. Gosti su uspeli da smanje prednost u 73. minutu. Izveden aut i odlčno snalaženje mladog Mirka Dragina u kaznenom prostoru rezultovalo je pogodkom za 3:1. Ipak, gosti nisu mogli više, već je domaćin još jednom došao do gola i postavio konačan rezultat. Dević je izveo aut a rezervista Nikola Stankov udarcem iz prve postigao svoj prvenac u crno-belom dresu za konačnih 4:1.

Nova tri boda na kontu za domaću ekipu, koja i dalje gaji nade da do kraja prvenstva može više od četvrtog mesta i dodatno zakomplikuje borbu za vrh. Nema sumnje da bi gosti pružili bolju partiju, da su bili kompletni.

Sudijska trojka: Sergej Lukić, Dejan Čobanov i Dejan Duvnjak.

Delegat utakmice: Srđan Čokanica

Fruškogorski partizan: Šurlan (od 88. Stojičić), Dević, Roganović, Babić (od 55. Klincov), Dević V. ,Gadžić, Čergić, Kantar (od 55. Malinović), Kaurin (od 79. Stankov), Paprić i Janić.

ŽSK: Savanović, Vezilić, Grbić, Đurđić, Jovanović (od 69. Janjin), Dragin, Boroja, Ninković, Klisara, Praštalo i Mijatov.