ČETIRI GODIŠNJA DOBA ZA 90 MINUTA: Ćurko režirao preokret! Domaćinu pripao komšijski derbi, Petrovaradin nije iskoristio svoje šanse (FOTO ; VIDEO)

Fruškogorac - Petrovaradin

U okviru 13. kola Prve novosadske lige u Sremskoj Kamenici su se sastali ”Fruškogorac” i ”Petrovaradin” a domaćin je nakon preokreta slavio.

Fruškogorac 2-1 Petrovaradin

Neće biti preterano ako kažemo da su se za 90 minuta utakmice smenila četiri godišnja doba. Veliko nevreme, sa jakom padavinom i olujinim vetrom bila je uvertira ovog komšijskog derbija. I dok su u susednim mestima leteli krovovi i ulice biti poplavljene, u Kamenici je počela utakmica. Do poluvremena padavine su stale a već početak drugog poluvremena obasjalo je sunce koje je značilo da prisutni mogu slobodno da pređu u kratke rukave.

Na samom početku utakmice dok je padala izuzetno jaka kiša i dok je teren bio relativno pod vodom, Fruškogorac je promašio veliku šansu. Lošu reakciju čuvara mreže koji se zapetljao izvan kaznenog u gol nije pretvorio Popadić. Šutirao je preko nebranjenog gola. U 11. minutu utakmice usledila je kazna. Nakon kornera gosti iz Petrovaradina došli su do prednosti. U kaznenom prostoru se najbolje snašao Stevan Pavlov koji je glavom pogodio mrežu za 0:1. Odbrana domaćih je ostala ukopana. Pokušao je domaćin da brzo dođe do poravnanja, ali falila je završna lopta. Gosti su pretili iz kontranapada, a odličan šut Adameka nije završio u golu zahvaljujući čuvaru mreže Rankov Nemanji.

Za vreme pauze padavine su prestale a na scenu je nastupilo sunce. Teren je bio u lošem stanju nakon prvih 45 minuta pa su i jedni i drugi morali da zaborave na klasičnu pas igru. Domaćin je krenuo na sve ili ništa, jer bi ih poraz udaljio sa drugog mesta na tabeli. Prvu šansu je stvorio Malešević, pogodivši stativu. Kapiten Dragojlović je lukavim udarcem sa preko 30 metara pokušao da nasamari Georgijevića ali se na sreću ”plavih” zatresla samo prečka. Na drugoj strani pripretili su gosti preko Pavlova, Rankov je još jednom intervenisao. Par minuta kasnije, Dragojlović je ponovo sa velike distance pokušao da prevari Georgijevića ali i ovog puta prečka je bila savetnik ”Petrovaradina”. U 72. minutu domaćin je pogodio i stativu nakon kornera, Pavlović je probao glavom. Ipak, u 76. minutu domaćin dolazi do gola. Saša Ćurko uputio je odličnu loptu u prostor do Stefana Maleševića koji izlazi sam pred golmana i rutinskim udarcem donosi poravnanje. Gosti su pokušali odma da uzvrate, međutim, i ovog puta Rankov je nadmudrio Pavlova. Nije dugo trebalo ”Fruškogorcu” da dođe do preokreta. Pet minuta kasnije, u 81. minutu odličnom kombinacijom Stajića i Pavlovića, lopta dolazi do Saše Ćurka koji šalje loptu u mrežu za 2:1 za veliku radost domaćih.

Vredna tri boda za domaću ekipu, koja je ovom pobedom zadržala drugo mesto na tabeli i nastavila niz bez poraza koji se sada popeo na 13 utakmica. Gosti imaju za čim da žale, imali su prednost do skoro samog kraja, ali nisu uspeli da zadrže prednost. Ekipa ”Petrovaradina” ostala je sa dva igrača manje u nadoknadi vremena zbog crvenih kartona.

Sudijska trojka: Kizić Srđan, Milovanović Radenko i Radić Stefan.

Delegat utakmice: Milanović Tihomir

Fruškogorac: Rankov, Panić, Petrović, Tucakov, Andriga, Ranisaljević (od 46. Dragojlović), Glišić (od 62. Stajić), Popadić (od 71. Pavlović), Lakić (od 56. Ćurko), Radaković, Malešević.

Petrovaradin: Georgijević, Domazetović, Panović (od 88. Gardinovački), Knežić, Berić, Radman, Dugonjić, Pavkov, Pavlov, Adamek (od 88. Papuga), Kovačević.